Filip Borowiak
Filip Borowiak| 

Michał Szpak też chce jechać znowu na Eurowizję? "Dla mnie to nigdy nie był konkurs, który..."

104

Michał Szpak w rozmowie z nami wrócił wspomnieniami do 2016 r., gdy wygrał polskie preselekcje do Eurowizji i udało mu się wystąpić podczas finału konkursu w Sztokholmie. Artysta zdradził nam, czy widzi jeszcze przestrzeń na ponowny udział w Eurowizji. Zobaczcie nasz materiał wideo.

Michał Szpak też chce jechać znowu na Eurowizję? "Dla mnie to nigdy nie był konkurs, który..."
Michał Szpak chce wystąpić na Eurowizji 2024? (AKPA, AKPA)

Michał Szpak reprezentował Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2016 r. w Sztokholmie. Artyście udało się bez problemu przejść eliminację w półfinale i zakwalifikować do finału. Po zsumowaniu punktów jurorów i głosów widzów Michał ostatecznie zajął 8. miejsce.

W naszym studiu zapytaliśmy Michała, czy widzi jeszcze przestrzeń na to, by ponownie zebrać siły, by reprezentować Polskę na Eurowizji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Michał Szpak o powrocie na Eurowizję. "To festiwal, który rozwija kariery artystów"
Nigdy nie przekreślałem scenariusza, by wrócić na Eurowizję. Wydaje mi się, że byłem jedną z niewielu osób, która uważa, że Eurowizja ma w swojej historii naprawdę fantastyczny wkład w rozwój europejskiej i światowej muzyki. Jest kilka osób z Eurowizji, które przebiły się przez warstwę europejską i trafiły na światowe listy przebojów. Dla mnie to nigdy nie był konkurs, który kojarzył się z obciachem - powiedział nam Szpak.

A czy Michał ma już pomysł na kolejną piosenkę, którą chciałby pokazać Europie?

Jest kilka pomysłów, które chciałbym zrealizować. Jeden z utworów jest na mojej nowej płycie "Nadwiślański mrok", jeden na następnej, którą wydam, a jeden utwór jest jeszcze niezrealizowany, ale już nagrany - dodał tajemniczo Szpak.

A jak Michał zareagował na informację, że Justyna Steczkowska chciałaby w tym roku wrócić na Eurowizję? I kto z polskich reprezentantów, którzy do tej pory wystąpili na Eurowizji, jest jego faworytem? Odpowiedzi na te pytania również znajdziecie w naszym materiale wideo.

Zobaczcie też nasz ostatni wywiad z gwiazdą ze studia Wirtualnej Polski. Gościem odcinka był Igor Herbut. Lider zespołu LemON opowiedział, dlaczego trzeba było czekać prawie 6 lat na ich nowy album "Piątka", czy chciałby powrotu show "Must Be the Music" oraz jak pracuje mu się z Sarą James:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Igor Herbut: Dużo się uczę od Sary James. Cieszę się, że mogę jej pomagać w spełnianiu marzeń
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić