Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MOS,JKM
|

Najsztub bez ważnego prawka potrącił staruszkę. Został uniewinniony?

103
Podziel się:

Piotr Najsztub w 2017 r. potrącił na pasach 77-letnią kobietę, która wychodziła ze szpitala. We wtorek media obiegły doniesienia, że dziennikarz został prawomocnie uniewinniony. Tymczasem jest to informacja sprzed 2 lat.

Najsztub bez ważnego prawka potrącił staruszkę. Został uniewinniony?
Piotr Najsztub został oczyszczony przez sąd z zarzutów (AKPA)

Piotr Najsztub na długo zapamięta wydarzenia z 5 października 2017 r. To właśnie wtedy wsiadł za kierownicę pojazdu bez OC i aktualnego przeglądu technicznego, mając na dodatek odebrane prawo jazdy. Dziennikarz potrącił starszą kobietę na pasach. W wyniku zderzenia 77-latka miała połamane żebra i kość pokrywy czaszki.

Sąd początkowo uznał dziennikarza za winnego spowodowania wypadku. Najsztub miał zapłacić 6 tys. zł grzywny, 10 tys. zł odszkodowania poszkodowanej oraz 5 942 zł kosztów postępowania sądowego. Jednak prokuratura odwołała się od tego wyroku, twierdząc, że kara jest za niska.

W czerwcu 2019 roku Sąd Rejonowy w Piasecznie uniewinnił Najsztuba. Wyrok ten podtrzymał w listopadzie 2019 roku przez Sąd Okręgowy. Prokuratura wniosła o kasację, zarzucając sędziom nierzetelną kontrolę odwoławczą.

Najsztub potrącił staruszkę. Powołano się na uzasadnienie sprzed 2 lat

We wtorek portale internetowe podały za "Super Expressem", że zapadł kolejny prawomocny wyrok w tej sprawie, uniewinniający Piotra Najsztuba. Tymczasem jest to informacja odnosząca się do wyroku z listopada 2019 r. Od tego czasu nie było żadnego procesu, a sąd nie wydał nowego wyroku.

Większość redakcji, zarówno tych po stronie rządowej jak i zgoła przeciwnej, wydrukowała tę samą informację, ale ona jest bez jakiegokolwiek związku z faktami – powiedział we wtorek Piotr Najsztub w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

W newsach powołano się na uzasadnienie wyroku z 2019 roku. Odnosiło się ono do faktu, że dziennikarz jechał bardzo wolno i – zdaniem sądu – nie mógł zauważyć kobiety w czarnym ubraniu na słabo oświetlonym przejściu.

To nie jest tak, że bycie osobą pieszą zwalnia wszystkich pieszych od zachowania również szczególnej ostrożności – mówił przed dwoma laty sędzia Piotr Bojarczuk.

Doniesienia o wyroku ws. Najsztuba. Wyrok zapadł dużo wcześniej

"Super Express" powołał się w poniedziałek na doniesienia RMF24.pl. Zamieszanie wywołał najprawdopodobniej link do tekstu z 19 listopada 2019 roku, zamieszczony przez twitterowy profil @Jedziemydalej. Nie podpisano, że to tekst sprzed dwóch lat.

Sam zainteresowany w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl stwierdził, że rozpowszechnianie fałszywych informacji "świadczy to także o niskim poziomie pracy redakcyjnej". Najsztub dodał, że "takie rzeczy należy przecież sprawdzać".

Jednak ktoś po drugiej stronie wie, że te redakcje nie wykonują należycie swojej pracy i można taką akcję sprawnie przeprowadzić. Być może pierwszy jestem ja, ale za chwilę siły propaństwowe czy może nawet służby będą używały tego częściej. Na razie chyba testują –ocenił dziennikarz.

Obejrzyj także: Przemysław Czarnek odpowiada nauczycielom. Uszczypliwy komentarz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(103)
pilnować tego
6 miesięcy temu
Sędzia POwinien siedzieć razem z Najsztubem i to wiele lat
vds
7 miesięcy temu
Polexit
Leon
7 miesięcy temu
Gdzie on przechodzi przez pasy ?
JOmek
7 miesięcy temu
kasta rządzi z bandyty robią anioła .Kasta chce w POLSCE RZĄDZIĆ
fsadfsa
7 miesięcy temu
Odnośnie samego potrącenia - wyrok uważam za sprawiedliwy. Tyle że ten człowiek powinien odpowiadać za to, że prowadził samochód, mimo że ani on nie mógł prowadzić samochodu, ani ten samochód nie powinien się pojawić na drodze. I tu kara powinna być dotkliwa.
gosia
7 miesięcy temu
Kasowaniem komentarzy nic nie osiągniecie Ludzie widzą co się dzieje , nie są glupi jak się wam wydaje
kaka
7 miesięcy temu
Zwykły obywatel za te przewinienia dostałby ze 3 lata odsiadki i z 50 tys grzywny oraz utraty prawa jazdy na co najmniej 5 lat ale mamy wolne sądy i temu osobnikowi wolno więcej taka jest u nas demokracja nie wiem czy boją się tego człowieka który gra nam na nosie podobnie jak ekipa z FOZU , i to ma być niezależna demokracja śmiać się czy płakać dalej PRL i tyle .
CNNNC
7 miesięcy temu
Bez uprawnien do kierowania pojazdem , bez badan technicznych , bez OC . Dwa miliony kary i szczepienie na Cow Cowid . Moze byl roztargniony .
vvv
7 miesięcy temu
Taki sędzia powinien dostać zakaz wykonywania zawodu, na zawsze.
TW Balbina
7 miesięcy temu
Taki sędzia to skarb !!! Uniewinnia winnych i daje nadzieję przestępcom na godne życie !!! Drwi z poszkodowanych !!!
Prorok
7 miesięcy temu
Jaki byłby wyrok niezawisłego sądu gdyby na przejściu dla pieszych przejechał żonę sędziego, kierując pojazdem bez prawa jazdy, OC i przeglądu technicznego ? Też uniewinnienie ? Śmiem wątpić !!!
kik
7 miesięcy temu
niech się wypowiedzą ci co bronią niezawisłych sądów, bo widać o co oni walczą ,jaka jest ich sprawiedliwość,
Klistenes
7 miesięcy temu
Niestety,dopóki nie zostanie wprowadzony sąd dyscyplinarny w naszym wymiarze sprawiedliwości,to tzw."efekt koperty"będzie miał duży wpływ na wyrok sądu.Sędzia wyprodukował bubla i nie odpowiada za niego.
Twój nick
7 miesięcy temu
Po pierwsze to on nie miał prawa wsiąść za kierownicę-brak prawa jazdy, a po drugie to auto nie mogło wyjechać na drogę publiczną -brak przeglądu i OC. Po trzecie - jest sprawcą wypadku. Po czwarte - uniewinnienie to kpina z prawa i zły przykład dla innych.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić