Wzruszające sceny przy grobie Krawczyka. Wdowa zdobyła się na wyznanie

354

Na cmentarzu w Grotnikach (woj. łódzkie) odbyła się zapowiadana ceremonia poświęcenia nagrobka Krzysztofa Krawczyka. Wśród gości pojawili się m.in. bp Antoni Długosz i projektant pomnika ks. Krzysztof Niespodziański. Wdowa po Krawczyku nie kryła wzruszenia.

Wzruszające sceny przy grobie Krawczyka. Wdowa zdobyła się na wyznanie
W Grotnikach odbyło się poświęcenie nagrobka Krzysztofa Krawczyka (PAP, Roman Zawistowski)

4 października na cmentarzu w Grotnikach zamontowano pomnik na grobie Krzysztofa Krawczyka. Monument jest pełen symboli i nawiązań do życia i twórczości muzyka. Granit, z którego go wykonano, ma symbolizować moc i trwanie, a kolor nadzieję i wolność oraz łączność z naturą. Pomiędzy płytami nagrobnymi stanął krzyż, który ma zaświadczać o wielkiej wierze gwiazdora polskiej estrady.

16 października odbyła się ceremonia poświęcenia nagrobka. Jak informuje "Super Express", poświęcenia dokonał bp Antoni Długosz, który przewodniczył również ceremonii pogrzebowej Krzysztofa Krawczyka. Wśród gości nie zabrakło Andrzeja Kosmali - menedżera Krawczyka, czy ks. Krzysztofa Niespodziańskiego, który zaprojektował pomnik. Obecna była też Ewa Krawczyk, wdowa po artyście, która wyznała, że cały czas jest jej ciężko bez ukochanego męża.

Nie dało się nie wzruszyć podczas poświęcenia nagrobka mojego Krzysia. Nie wiem, jak to dalej będzie... ciężko mi jest cały czas - powiedziała "Super Expressowi" wdowa po Krawczyku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Po poświęceniu nagrobka odprawiona została msza św. w intencji zmarłego. Wzruszenia podczas ceremonii nie ukrywał mistrz sztuki kamieniarskiej Andrzej Woźniak, który odpowiadał za wykonanie pomnika.

Święcenie jest to symbolika budowania chrześcijańskiej pamięci wewnętrznej o Krzysztofie, o człowieku. Bo Krzysztof Krawczyk cały czas jest z nami, pozostał w naszej pamięci, jest żyje w tej rzeczywistości nadprzyrodzonej chrześcijanina - tłumaczył ks. Krzysztof Niespodziański.

Krzysztofa Krawczyk zmarł 5 kwietnia. Pomimo pandemicznych obostrzeń w uroczystościach pogrzebowych artysty uczestniczyły tłumy ludzi. Artysta spoczął na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią. To właśnie w tej wsi mieszkał przez wiele lat.

Zobacz także: Zwołali kongres, nie mieli masek. Posłanka tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić