Rogers Waters cały we łzach. Gorąco na koncercie we Frankfurcie

Roger Waters po skandalicznym występie w Berlinie, gdzie zapozował w stroju esesmana, dał w niedzielę koncert we Frankfurcie. Wchodząc na scenę, gwiazdor machał izraelską flagą. Na trybunach wybuchła bójka pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami piosenkarza. W pewnym momencie Waters zalał się łzami.

Rogers Waters cały we łzach. Gorąco na koncercie we Frankfurcie
Roger Waters (Twitter)

Odkąd Rosja zaatakowała w ubiegłym roku Ukrainę, legendarny muzyk szerzy dezinformację. Ślepo głosi rosyjską propagandę, według której przez działania NATO oraz naciski Zachodu Władimir Putin nie miał innego wyjścia i musiał najechać na Ukrainę.

Współzałożyciel zespołu Pink Floyd Roger Waters niedawno ponownie zszokował publiczność. Otóż w połowie maja wystąpił na koncercie w Berlinie w stroju przypominającym nazistowskiego oficera SS.

Założył długi czarny płaszcz z czerwoną opaską. Miał też ze sobą atrapę karabinu maszynowego, za pomocą której udawał, że strzela. Nie widział w tym nic złego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Letnie obozy nazistów. Tak Hitler wybierał przyszłe "matki III Rzeszy"

Sprawą zajęła się berlińska policja. Prowadzi dochodzenie. Służby twierdzą, że mogło dojść do "naruszenia godności ofiar Holocaustu". Wskazano na podżeganie do nienawiści.

Koncert we Frankfurcie. Łzy muzyka, a na widowni awantura

W niedzielę 29 maja Waters dał koncert we Frankfurcie w Festhalle. O sprawie pisze teraz "Bild".

Atmosfera od początku była gorąca. Muzyk wszedł na scenę w eskorcie ochrony i wymachiwał izraelską flagą. Pięć minut po tym, jak koncert się rozpoczął, pewien mężczyzna wspiął się na scenę i też zaczął wymachiwać flagą Izraela.

Flagi Izraela mieli też inni uczestnicy koncertu. W pewnym momencie fani muzyka wyrwali im flagi i na widowni doszło do przepychanek. Musiała interweniować ochrona.

Każdy, kto śledził prasę w ostatnich dniach, odnosi wrażenie, że jestem antysemitą - powiedział muzyk. Następnie stwierdził: "Nie jestem. Nie jestem!".

Chwilę później Waters zalał się łzami. Przez pół minuty nie podniósł głowy. Po chwili obsługa podała mu chusteczki.

Protest przed koncertem Watersa we Frankfurcie

Przed koncertem odbyły się liczne protesty. Demonstranci rozdawali ulotki uczestnikom koncertu, a także izraelskie flagi. Machali transparentami z napisami: "Izraelu, jesteśmy z tobą" i "Roger Waters, szkoda, że ​​cię tu nie ma" (nawiązując do piosenki i albumu Pink Floyd "Wish You Were Here")

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić