Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Schreiber dosadnie o Kukizie: tego gościa nie wzięłabym na listy

73

Modelka i żona ministra PiS Łukasza Schreibera kontynuuje karierę polityczną. Tym razem Marianna Schreiber wskazała, kogo nie wzięłaby na listę swojego ruchu Mam Dość 2023. Jak się okazuje, wykluczony z tego grona jest lider ruchu Kukiz'15 - Paweł Kukiz.

Schreiber dosadnie o Kukizie: tego gościa nie wzięłabym na listy
Marianna Schreiber dosadnie komentuje postępowanie Pawła Kukiza (AKPA, Jacek Kurnikowski)

Dlaczego Marianna Schreiber tak negatywnie nastawiła się do polityka i rockmana? Wszystko przez jego — jak twierdzi modelka i działaczka — polityczne niezdecydowanie.

Uważa, że głos jednoznacznie powinien wskazywać na poparcie lub przeciw dla danego pomysłu. Jej wpis na Instagramie nie zostawia na Kukizie suchej nitki.

Takiego gościa (Pawła Kukiza - przyp. red.) na swoje listy bym nie wzięła. Nie popiera, a głosuje za. Logika: popierasz i głosujesz za. Nie popierasz, głosujesz przeciw. A jak już wiesz, że będziesz głosował za, a nie do końca popierasz, to nie paplaj o tym, aby wzbudzić sensację - doradza politykowi Schreiber.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kielce. Dziecko spacerowało po parapecie

Kukiz tłumaczy się z poparcia dla Lex Tusk

Początkująca działaczka polityczna odniosła się tym samym do słów Pawła Kukiza, który stwierdził, że nie wie, po co PiSowi "Lex Tusk", ale nie mógł zagłosować inaczej.

Chociaż szef Kukiz'15 skrytykował propozycję ustawy o powołaniu komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów w Polskiej polityce — zagłosował za.

Zakładając, że Prezydent ją podpisze (i odeśle do TK), PiS daje opozycji potężne przedwyborcze paliwo, a gdyby na dodatek jakimś cudem PiS nie dopuścił do startu Tuska czy innego polityka opozycji w wyborach, to mamy na ulicach Sajgon - pisał w mediach społecznościowych Kukiz.

Jednocześnie Paweł Kukiz wytłumaczył się ze swoich słów. Polityk stwierdził, że to efekt współpracy z Prawem i Sprawiedliwością. W jego opinii rządzący w pełni wywiązują się z porozumienia programowego i on też jest do tego zobowiązany.

Przypomnijmy, że Lex Tusk (jak nazywana jest kontrowersyjna ustawa) została dzisiaj (29.05) podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę, który jednocześnie odesłał dokument legislacyjny do Trybunału Konstytucyjnego. Mimo to komisja weryfikacyjna będzie mogła rozpocząć swoją pracę.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić