"Squid Game" Netfliksa. Tajemnicze rysunki na ścianach rozszyfrowane

1

"Squid Game" bije rekordy popularności. Koreańska produkcja jest hitem nie tylko w Azji, ale też w Europie i Ameryce Północnej. Twórcy serialu ukryli w nim wiele symboli i metafor, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Jeden z nich przewija się w kolejnych odcinkach. O co chodzi? Uwaga, w tekście są spoilery.

"Squid Game" Netfliksa. Tajemnicze rysunki na ścianach rozszyfrowane
W serialu "Squid Game" Netfliksa jest wiele symboli i ukrytych metafor (Kadr z serialu "Squid Game" Netfliksa)

Koreański serial "Squid Game" wyrasta na netfliksowy fenomen. Nie tylko oglądany jest w 111 milionach gospodarstw domowych na świecie, ale przedostaje się do realnego świata za sprawą niezbyt mądrych i niezbyt bezpiecznych gier, które organizuje część widzów. Na szczęście ogromnej większości wystarcza oglądanie krwawych potyczek i walk o majątek serialowych postaci na ekranach telewizorów.

W serialu sporo się dzieje, więc nie wszyscy są w stanie wyłapać wszystkie symbole i niuanse. Przegapić można na przykład wzory na ścianach pomieszczeń, gdzie śpią uczestnicy gry.

Kiedy tych ubywa, usuwane są łóżka, na których spali. Wtedy widoczna stają się ściany z kafelkami układającymi się w postaci grające w gry znane z serialu, czyli koszmarne wersje niewinnych zabaw dla dzieci.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Młoda gwardia w TVP zastępuje dotychczasowe gwiazdy
Autor: AKG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić