Taką przeszłość ma Anita Werner. Dla wielu to będzie kompletne zaskoczenie

61

Anita Werner była pierwszą osobą, która poprowadziła serwis w TVN24. Obecnie jest twarzą "Faktów TVN" i jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek w Polsce. Mało kto wie jednak, jakie ma wykształcenie.

Taką przeszłość ma Anita Werner. Dla wielu to będzie kompletne zaskoczenie
Anita Werner (Instagram)

Mało która dziennikarka w Polsce może poszczycić się taką rozpoznawalnością jak Anita Werner. 43-latka jest jedną z twarzy "Faktów TVN" i ciężko wyobrazić sobie dzisiaj brak jej udziału w tym znanym serwisie informacyjnym. Mało znanym faktem jest to, że dziennikarstwo nie było pierwszym wyborem zawodowym łodzianki.

Werner studiowała bowiem kulturoznawstwo ze specjalnością filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Studia udało jej się zakończyć w 2001 roku.

Werner przed dziennikarstwem próbowała swoich sił w świecie filmu. Mając siedemnaście lat, zagrała główną rolę żeńską w filmie "Słodko gorzki" Władysława Pasikowskiego. Na jej koncie są również występy w filmach takich jak m.in. "Dzieje mistrza Twardowskiego" i "To my". Z kariery aktorskiej łodzianka zrezygnowała w 2001 roku po roli w serialu "Zostać miss".

Przed TVN-em była Wizja Sport

Kariera dziennikarska Werner rozpoczęła się od Wizji Sport. Niedługo po studiach łodzianka dołączyła do TVN24 i poprowadziła tam pierwszy serwis informacyjny w historii kanału. Przełomowy moment w jej karierze to 2004 rok, kiedy dołączyła do zespołu "Faktów". Od tego momentu popularność Werner zaczęła rosnąć. Od 2017 rozpoczęła swoją karierę jako wykładowca na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Pamiętam, że byłam bardzo przejęta. Nagle usłyszałam w słuchawce, w uchu, "Jesteśmy na antenie" i to było to magiczne zdanie, które dało mi do zrozumienia, że jest to historyczny moment, w którym zaczynamy emisję TVN24 - wspominała Werner w rozmowie z wirtualnemedia.pl
Zobacz także: Wyznanie Ardanowskiego. "To pokazuje, że ta góra lodowa się kruszy"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić