Tyle kosztują pączki u Piotra Adamczyka. Są droższe niż u Gessler?

12

Nadszedł długo wyczekiwany tłusty czwartek. To dziś, 8 lutego nie liczymy kalorii i zajadamy się przepysznymi pączkami, faworkami i innymi słodkościami. Ile kosztuje przysmak dnia w cukierni Piotra Adamczyka na warszawskim Mokotowie?

Tyle kosztują pączki u Piotra Adamczyka. Są droższe niż u Gessler?
Piotr Adamczyk (AKPA)

Tłusty czwartek jest ulubionym dniem wszystkich łasuchów. To właśnie w ten dzień mają doskonały pretekst do tego, by zajadać się uwielbianymi słodkościami.

W czwartek, 8 lutego Polacy tłumnie ruszyli do ulubionych cukierni, piekarni czy sklepów po tłuste słodkości. Z całą pewnością trudno znaleźć miejsce, w którym dziś ktoś nie zaserwuje nam słodkiego pączka lub posypanych cukrem pudrem faworków.

Z pewnością niektórzy będą chcieli spróbować wypieków proponowanych przez celebrytów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Roxie Węgiel otwiera się na temat "Tańca z Gwiazdami". Tak na telefon z produkcji zareagował jej narzeczony!

Jednym z takich miejsc jest lokal Magdy i Lary Gessler. W 2022 r. za pączka w cukierni "Słodki-Słony" trzeba było zapłacić 15 zł, a w 2023 r. - 18 zł. Cena w 2024 r. wzrosła o 4 zł. W związku z tym jeden pączek kosztuje 22 zł.

W cukierni "Słodki Słony" dostępne są też faworki. Za opakowanie ważące 100 gramów zapłacimy tam 20 złotych. Jak tłumaczy Lara Gessler podwyżki wynikają z rosnących cen zarówno składników, jak i rachunków.

Dla tego samego powodu, dlaczego mąka, jajko, benzyna, wszystko jest droższe. Wszystko drożeje w kosmicznym tempie. No i efekt jest wszędzie taki sam. I w sklepach, i w cukierniach, i w restauracjach, wszędzie - powiedziała w wywiadzie dla Plejady.

- Jeśli są goście, którzy chcą za coś płacić, niezależnie czy to jest uzasadnione, czy nie, ale jeśli tak jest, czy dlatego, że to jest lepsza jakość, czy dlatego, że to powoduje, że jakieś miejsce jest bardziej elitarne i bardziej snobistyczne i ktoś chce tego snobizmu, to też niech ma pączki ze złotem. Proszę bardzo, jeśli komuś to daje jakieś poczucie szczęścia. Ktoś za to płaci, restauracja się utrzymuje, wszyscy są zadowoleni - dodała.

Ile kosztują pączki u Piotra Adamczyka?

W restauracji i cukierni "Stary Dom" prowadzonej przez Piotra Adamczyka oferta jest nieco bardziej przystępna niż u Magdy Gessler, ale i tak trzeba liczyć się z wysokimi cenami. W poprzednim roku pączek kosztował tam 10 złotych, jednak w 2024 roku cena wzrosła do 12 złotych za sztukę.

Warto zauważyć, że podobne ceny można znaleźć również w tradycyjnych piekarniach i cukierniach rzemieślniczych. Jeśli zależy nam na tańszych opcjach, możemy odwiedzić popularne sieci cukierni i piekarni, gdzie cena jednego pączka wyniesie około 4-6 złotych.

Niemniej jednak najlepsze okazje można znaleźć w supermarketach. Często organizują one specjalne promocje, umożliwiając zakup pączka za niewielką kwotę.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić