Filip Borowiak| 
aktualizacja 

"Wielu go za to nienawidzi". Prokop o Hołowni

296

Marcin Prokop w rozmowie z nami zdradził, czy na bieżąco przygląda się politycznym działaniom swojego serdecznego kolegi Szymona Hołowni. Dziennikarz wrócił również wspomnieniami do swojego niedawnego wywiadu z Hołownią w "Dzień dobry TVN" i wyjaśnił, dlaczego w jego oczach zasługuje na słowa uznania. Zobaczcie nasz materiał wideo.

"Wielu go za to nienawidzi". Prokop o Hołowni
Marcin Prokop (AKPA, AKPA)

Marcin Prokop odwiedził studio Wirtualnej Polski, by opowiedzieć o nowym sezonie swojego autorskiego programu "Niezwykłe Stany Prokopa", który już na początku marca zadebiutuje na antenie TVN.

Dziennikarz zdradził nam, jak od kulis wyglądało nagrywanie premierowych odcinków i jaką rolę w powrocie formatu miała jego obecna szefowa Lidia Kazen. Cały wywiad z Marcinem Prokopem będzie można obejrzeć w ostatnich dniach lutego na kanale Wirtualnej Polski na YouTube.

W rozmowie nie mogło również zabraknąć wątku Szymona Hołowni, z którym Marcin Prokop przez 12 lat prowadził show "Mam talent!". Zapytaliśmy prowadzącego "Dzień dobry TVN", czy na bieżąco przygląda się sejmowym poczynaniom kolegi, który obecnie jest marszałkiem Sejmu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prokop o Hołowni w roli marszałka Sejmu: "Nie jest tępym cepem, który wykrzykuje obelgi w stronę przeciwników"
Uczucie, które mi towarzyszy wobec Szymona to rodzaj braterskiej dumy. Człowiek, który jest mi bliski, robi coś, co jest istotne, ważne i robi to w sposób, który ludziom imponuje - powiedział Prokop.

Dziennikarz podkreślił, że Hołownia zmienił postrzeganie funkcji politycznej i pokazał, że można być człowiekiem, który wnosi inną kulturę do rozmowy publicznej. Przy okazji bardzo ostro ocenił kondycję polskiej klasy politycznej.

Nie jest tępym cepem, który gdzieś spod swoich wąsisk wykrzykuje obelgi w stronę przeciwników politycznych, bo tak wyglądała najczęściej debata polityczna w poprzedniej kadencji, czy jeszcze wcześniej. Mówiąc krótko, banda ludzi, którzy pasują bardziej do cyrku, niż pełnienia funkcji publicznych, spotyka się w jednym miejscu i ich dyskusja polega na obrzucaniu się inwektywami czy wygłaszaniu jakichś onomatopei, co zresztą nadal ma miejsce, tylko Szymon próbuje sobie z tym radzić - powiedział nam Prokop.

Prezenter uważa, że krytyka pod adresem Hołowni wynika po części z zawiści innych polityków i komentatorów.

Nagle pojawia się ktoś, kto potrafi się różnić w ocenie i opiniach ze swoimi przeciwnikami politycznymi, zachowując przy tym kulturę. To jest dla mnie ta jakość, którą Szymon pokazał, że można do polityki wnieść. Myślę też, że wiele osób za to go nienawidzi, bo sami na jego tle widzą swoją własną miernotę i swoje własne intelektualne ubytki - dodał Prokop.

A jak Szymon Hołownia zareagował na informację, że Marcin Prokop został jurorem w programie "Mam talent!"? I jak Prokop wspomina swój niedawny wywiad z Hołownią w "Dzień dobry TVN"? Na te pytania odpowiedzi również znajdziecie w naszym materiale wideo powyżej.

Zobaczcie też nasz ostatni wywiad z gwiazdą ze studia Wirtualnej Polski. Gościem ostatniego odcinka był Dawid Kwiatkowski. Wokalista opowiedział nam m.in. o swoim najnowszym albumie zatytułowanym ''Pop Romantyk'', a także o tym, dlaczego postanowił odejść z programu ''The Voice Kids'' i jak dziś wyglądają jego relacje z Cleo. Zobaczcie cały wywiad z Dawidem Kwiatkowskim poniżej:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dawid Kwiatkowski: Czuję, że oddanie moich fanów wynagradza mi samotność z przeszłych czasów

Filip Borowiak, dziennikarz o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić