Zygmunt Chajzer wprost o emeryturze. "Jestem tym szczęśliwcem"

10

Celebryci nierzadko narzekają na wysokość emerytur. Zygmunt Chajzer nie należy jednak do grona malkontentów. Zadbał o opłacanie składek, dzięki czemu może cieszyć się pokaźnym świadczeniem.

Zygmunt Chajzer wprost o emeryturze. "Jestem tym szczęśliwcem"
Zygmunt Chajzer (Licencjodawca, AKPA)

1 maja 2023 roku Zygmunt Chajzer będzie obchodzić 69. urodziny. W rozmowie z "Faktem" znany prezenter mówił o tym, że bardzo ważna jest dla niego siła na kolejne aktywności. Chajzer usłyszał pytanie, czy planuje emeryturę i odpoczynek od różnych zobowiązań zawodowych.

Ja już jestem stypendystą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i swoje stypendium odbieram co miesiąc. Do tego wciąż pracuję i sprawia mi to przyjemność, myślę, że moi szefowie i słuchacze są z tego zadowoleni - zaznaczył w odpowiedzi.

Chajzer sporo pracuje, ale ma też czas na hobby. Uwielbia między innymi siatkówkę. - Nie wyobrażam sobie, że nie robię nic, siedzę w domu w kapciach i oglądam telewizję, a czasem wyjdę na spacer. To nie dla mnie - przekazał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wydatki pokazują woltę Konfederacji. Padło porównanie do PO

Zygmunt Chajzer szczerze o emeryturze

Zygmunt Chajzer wyraźnie dał do zrozumienia, że nie ma powodów do narzekania na emeryturę. Choć dokładnej wysokości świadczenia nie ujawnił, to z jego słów wynika, że przelewy z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pozwoliłyby mu przeżyć.

Tak, jestem tym szczęśliwcem, bo kilkadziesiąt lat pracowałem na etacie w radio i miałem odprowadzane pełne składki. Ci, którzy prowadzili działalność, w ogóle nie myśleli o tym, nie myśleli o emeryturze, tym, że trzeba coś odłożyć, bo to odległy temat. A potem okazało się, że jak nie było składek, to i emerytura do niczego - kontynuował.

Podczas wywiadu dla "Faktu" Zygmunt Chajzer rozprawiał również o młodych ludziach. - Myślę, że młodzi ludzie w tej chwili będą mieli ogromny problem i system emerytalny musi się radykalnie zmienić, bo ci młodzi ludzie pracujący na śmieciowych umowach nie będą mieli za co żyć. Nie będzie ich stać nawet na podstawowe potrzeby - podsumował.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić