Jest nowa prognoza IMGW. Czy będzie padać?

6

Weekend nie był najcieplejszy. Temperatura spadła, a poza tym doskwierał nam deszcz. Czy w poniedziałek (23 maja) znów czekają nas opady? Jakie wartości ukażą się na termometrach?

Jest nowa prognoza IMGW. Czy będzie padać?
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Wszystko wskazuje na to, że poniedziałek będzie dość pogodnym dniem. Aura powinna poprawić nastroje wszystkim tym, którzy nie są usatysfakcjonowani warunkami atmosferycznymi w miniony weekend.

Burze czy wichury nie powinny już dawać się we znaki. Co dokładnie czeka nas w poniedziałek?

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie okresami duże i tam słabe przelotne opady deszczu - donosi IMGW.

Niezbyt dokuczliwe opady deszczu pojawić się mogą w okolicach Białegostoku, Suwałk, Lublina i Warszawy. Nie będą to zbyt intensywne zjawiska. Generalnie pogoda będzie zachęcać do wyjścia na zewnątrz.

Pogoda na poniedziałek. Jaka temperatura?

W poniedziałek temperatura powietrza na przeważającym obszarze kraju ma oscylować w granicach 20 stopni Celsjusza. Będzie zatem w miarę ciepło.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 17°C do 20°C, cieplej na południowym zachodzie do 22°C, a chłodniej nad morzem od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na krańcach południowo-zachodnich porywisty, przeważnie z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy do 55 km/h - zaznacza IMGW.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić