Leśnicy nie mają wątpliwości. Pokazali zdjęcie. To oznacza jedno

62

Za nami mroźna noc. W niektórych regionach Polski było też dość wietrznie. Leśnicy z Nadleśnictwa Baligród (woj. podkarpackie) zauważyli w lasach pewne zjawisko, które oznacza tylko jedno. Takiej pogody możemy się spodziewać w kolejnych dniach.

Leśnicy nie mają wątpliwości. Pokazali zdjęcie. To oznacza jedno
Według leśników wietrzna noc wróży odwilż. (Nadleśnictwo Baligród,)

Zima w pełni! W całej Polsce od kilku dni utrzymują się siarczyste mrozy. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) miniona doba była chłodniejsza nawet o -9,8°C względem normy termicznej dla grudnia.

Leśnicy prognozują odwilż

W niektórych rejonach minionej nocy odczuwalny był także silny wiatr. Jak podają leśnicy z Nadleśnictwa Baligród, wicher porwał z drzew nasiona jaworów i brzóz. To oznacza tylko jedno. Nadchodzi odwilż.

Za nami wietrzna noc wróżąca odwilż. Wicher porwał z drzew w lesie nasiona jaworów, lip i brzóz - informują leśnicy z Nadleśnictwa Baligród.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nocne zabawy jeleni. Kto nie skoczy tego skucha!

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski w rozmowie z PAP informuje, że mrozów należy spodziewać się do niedzieli. Potem czeka nas ocieplenie i odwilż. Topniejący śnieg podniesie poziom wody w rzekach. Możliwe są podtopienia.  

Noc z czwartku na piątek (15/16 grudnia) także będzie mroźna. W północnej części kraju temperatura spadnie do minus 14-15 stopni. W centrum termometry wskażą ok. minus 8-9 stopni. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, południu Lubelszczyzny, we wschodniej Małopolsce. Przy gruncie należy się spodziewać temperatur sięgających nawet minus 20 °C.

Dopiero od poniedziałku 19 grudnia do Polski zacznie napływać z zachodu cieplejsze powietrze. W zachodniej części kraju należy spodziewać się dodatnich temperatur. Niewykluczone, że we wtorek również w głębi kraju, na termometrach zobaczymy 8-9 stopni na plusie.

Z ociepleniem przyjdą niebezpieczne zjawiska, takie jak marznąca mżawka, marznący deszcz, roztopy, które spowodują wezbrania wód w rzekach - mówi rzecznik IMGW (PAP)
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić