Piękne obrazki z Karkonoszy. Zima nadciąga

17

Choć w większości regionów kraju panują mocno jesienne temperatury, w Polsce pojawiają się już pierwsze przebłyski zimy. O opadach śniegu i trudnych warunkach do uprawiania turystyki informuje Karkonoski Park Narodowy.

Piękne obrazki z Karkonoszy. Zima nadciąga
Zaśnieżona ścieżka na Śnieżkę (Twitter, Karkonoski Park Narodowy)

W znakomitej większości kraju na razie nie widać żadnych znaków zimy. Temperatury w wielu miejscach przekraczają 10 stopni Celsjusza, a prognozy pogody raczej nie wskazują na raptowne ochłodzenie. Mimo to amatorzy białego puchu mogą już znaleźć w Polsce miejsca, gdzie pojawił się świeży śnieg.

Jednym z nich jest Karkonoski Park Narodowy. Na oficjalnym profilu w portalu X (Twitter) pojawiło się zdjęcie przedstawiające zaśnieżony krajobraz ścieżki prowadzącej na Śnieżkę. Widoki są naprawdę urocze i pokazują, że zima zbliża się do nas w pełnej okazałości, przynajmniej w górskich rejonach.

Śnieg w Karkonoszach. Weź to pod uwagę przed wycieczką!

Aktualnie w Karkonoszach panują lekko zimowe warunki. Według informacji przekazanych przez Karkonoski Park Narodowy, w górach leży 4 cm śniegu. Co ważne, w wyższych partiach niewielka pokrywa białego puchu powinna utrzymać się co najmniej do końca weekendu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak wygląda życie na Śnieżce?

Na szczycie Śnieżki panuje bowiem ujemna temperatura. Według aktualnych wskazań z 4 listopada za dnia było to -2,7 stopnia Celsjusza. Niestety, meteorolodzy przewidują, że wraz z początkiem tygodnia w górach pojawią się opady deszczu ze śniegiem - odczuwalna temperatura ma być jednak ujemna, co może spowodować opad marznącego deszczu.

Karkonoski Park Narodowy prosi, by uwzględnić trudne warunki pogodowe w planach wycieczek. Zimowe warunki mogą spowodować wydłużenie czasu potrzebnego na dojście do celu, a w góry warto wybrać się, korzystając z odpowiedniego obuwia i odzieży, która będzie nas chronić przed zimnem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić