aktualizacja 

"Przemeblowanie układu sił nad Europą". Zmiana pogody już w najbliższych dniach

33

Po wyjątkowo zimnym wrześniu, w pierwszych dniach października przyjdzie, długo wyczekiwane ocieplenie. Zmiana będzie "kolosalna", ale nie utrzyma się długo.

"Przemeblowanie układu sił nad Europą". Zmiana pogody już w najbliższych dniach
Pogoda (Ventusky)

Wrzesień tego roku był wyjątkowo chłodny i pochmurny. Odnotowywane temperatury były o wiele niższe niż w poprzednich latach. W najbliższych dniach może jednak przyjść zmiana.

Nagła zmiana pogody

Na początku tygodnia na południu Polski rozwinie się ośrodek wyżowy, co poprawi pogodę. Na kilka dni zapanuje babie lato.

On jest barierą, która sprawia, że ciepłe, atlantyckie powietrze nie idzie w głąb Europy do nas, tylko gdzieś na północ, nawet w kierunku Islandii. Tam bywa ciepło jak na tę porę roku. Natomiast do nas płynie chłodne powietrze - powiedział w programie "Wstajesz i weekend" w TVN24 Tomasz Wasilewski

Początek zmian spodziewany jest już od wtorku. W czwartek odczujemy już ocieplenie. Nie ma jednak gwarancji, że w całym kraju pogoda będzie taka sama. Powietrze w niektórych rejonach może być chłodniejsze.

Jeżeli powietrze będzie płynąć od strony Morza Śródziemnego, to zrobi nam się ciepło. I jest bardzo prawdopodobne, że ta cyrkulacja powietrza utworzy się już w środę - powiedział prezenter.

Pomiędzy 5 a 9 października będzie najcieplej. Temperatura, pierwszy raz od bardzo dawna może przekroczyć 20 st. C. W środę na zachodzie prognozowane jest 18-20 st. C. W czwartek będzie 21 stopni w centrum kraju i południowym zachodzie, 20 stopni na południu i na Podlasiu.

Ocieplenie będzie mniej odczuwalne nad morzem. Tam będzie "zaledwie" od 14 do 17 stopni. Chociaż przeważać będzie dobra pogoda, to gdzieniegdzie możliwe będą przelotne opady deszczu, a nawet burze.

Zobacz także: Pogoda na weekend. Przyjdzie zmiana, ale tylko na chwilę
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić