To wydarzy się w Polsce. Przykra niespodzianka

28

Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowali prognozę pogody na sobotę (12 listopada 2022 roku). Ich przewidywania generalnie napawają optymizmem, choć nie brakuje też łyżki dziegciu w tej beczce miodu.

To wydarzy się w Polsce. Przykra niespodzianka
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) podał, że w weekend 11-13 listopada 2022 roku pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia, przemieszczający się z zachodniej Europy na wschód.

Wszystko wskazuje na to, że będzie ciepło, ale i słonecznie. Pojawią się jednocześnie przykre niespodzianki. Uważać trzeba przede wszystkim na poranne mgły, które mogą mocno ograniczać widoczność na drodze.

Co nas czeka w sobotę (12 listopada)? IMGW donosi, że na Wybrzeżu i Pomorzu zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na pewno pozytywną informacją nie jest to, że możliwe są słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Sobota będzie mglistym dniem.

Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie mogą utrzymywać się do godzin południowych - informuje IMGW.

Jaka temperatura 12 listopada?

Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają ponadto, że sobota będzie ciepła. Termometry wskażą od 11 do 14 stopni Celsjusza. Najwięcej słońca należy spodziewać się na południowym zachodzie.

Temperatura maksymalna od 10°C miejscami na wschodzie do 14°C na południowym zachodzie. Na obszarach podgórskich Karpat miejscami 8°C, 9°C - przekazano na stronie internetowej IMGW.

A co z wiatrem? 12 listopada ma być słaby i umiarkowany. Nad morzem natomiast wystąpić ma wiatr porywisty, zachodni. W Karpatach wiatr w porywach do 60 km/h.

Zobacz także: Kiedy pierwszy śnieg? Synoptyk mówi o prognozach
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić