W weekend załamanie pogody. Niż Loki nadciąga nad Polskę

3

Rwące wichury z gwałtownymi opadami deszczu i śniegu nadciągną nad nasz kraj z początkiem lutego. To efekt wędrówki frontów atmosferycznych, gdzie niż Loki zastąpi gwarantujący nam obecnie stabilną pogodę wyż Enno. Na załamanie pogody warto przygotować się w najbliższy weekend.

W weekend załamanie pogody. Niż Loki nadciąga nad Polskę
Nadciąga niż Loki/ zdjęcie poglądowe (Pexels, WXCharts.com)

Rozpogodzenia w dużej części kraju i odczuwalne wzrosty temperatury to efekt wyżu Enno, który obecnie przemieszcza się nad Polską.

Efekt tego działania, jak zapowiadają eksperci z TVN Meteo, nie potrwa długo, bo już za chwilę nastąpi drastyczna zmiana frontów atmosferycznych nad Polską.

Zmiany pogody możemy spodziewać się już w najbliższy czwartek, 2 lutego. Temperatura obniży się, a pogodną aurę zastąpią opady deszczu, a w niektórych miejscach mokry, brejowaty śnieg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ogromny, jasny meteor na nocnym niebie. Niezwykłe nagrania świadków z Rosji

Wszystko to dzieje się za sprawą zmiany frontów atmosferycznych. W miejsce łagodnego wyżu gwarantującego nam słońce i mocno wiosenną aurę nadejdzie niż Loki, efektem działań, którego będzie deszcz ze śniegiem i porywiste wiatry.

Pogoda zacznie zmieniać się na północnym zachodzie, skąd zaczną przemieszczać się deszczowe chmury. Oprócz opadów meteorolodzy zapowiadają spadki temperatury. Na termometrach zobaczymy od 4 stopni na Suwalszczyźnie do 9 stopni na Dolnym Śląsku.

Wraz z niżem Loki możemy też spodziewać się silnego wiatru. W porywach może osiągnąć prędkość nawet do 80 km/h, a w kolejnych dniach nad morzem może rozpędzić się nawet do 100 km/h.

Załamanie pogody synoptycy zapowiadają na weekend. W sobotę do Polski nadciągnie kolejna silna wichura, jednak według modeli synoptycznych szczególnie groźnie zapowiadają się 5 i 6 lutego 2024 roku.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić