Zima jeszcze przypuści ostry atak. Nowa prognoza długoterminowa

591
1/8

Dolny Śląsk

Dolny Śląsk
(iStock.com, nikonenkot)
0
0

Zima nie ma najmniejszego zamiaru pożegnać się. Amerykańscy synoptycy z serwisu AccuWeather, którzy rzadko się mylą, przygotowali prognozę pogody dla regionów Polski do końca lutego 2018 roku. Zaczynamy od Dolnego Śląska.

Do końca tygodnia może padać śnieg. Najobfitsze opady mogą nadejść w sobotę. Temperatura za dnia od 2 w czwartek do 5 stopni w sobotę. W nocy od -2 do -4 stopni. W sobotę okresowo może pojawiać się słońce.

Następny tydzień - poza środą - będzie stał pod znakiem słabych opadów śniegu i deszczu. W zasadzie przez cały tydzień w ciągu dnia będą 3 stopnie Celsjusza. Nocą od -1 stopnia w poniedziałek do -5 stopni w czwartek.

4 stopnie będą w poniedziałek 26 lutego. Następny dzień będzie podobny. Ochłodzi się ostatniego dnia miesiąca, do 1 stopnia. Za to będzie bardzo słonecznie. W poniedziałek i wtorek może popadać śnieg.

2/8

Małopolska

0
0

Intensywne opady śniegu w sobotę. Padać będzie również w piątek i niedzielę. W czwartek -1 stopień. Od piątku w granicach 2-3 stopni Celsjusza. Nocą najchłodniej w czwartek (-6 stopni).

Przez cały tydzień temperatura lekko powyżej zera. W piątek 3 stopnie, w pozostałe dni około 2 stopni. W poniedziałek i niedzielę może spaść śnieg. Słońce może wyjrzeć w sobotę.

Poniedziałek i wtorek pod znakiem deszczu i marznącej mżawki. Dopiero w środę słonecznie. Temperatura w ciągu dnia od 2 stopni w poniedziałek do 5 stopni w środę. Nocą od -1 do -4 stopni Celsjusza.

3/8

Górny Śląsk

0
0

Śnieg może popadać w tym tygodniu środę, piątek, sobotę (intensywnie) i niedzielę. Słońce możliwe w czwartek. Temperatura w dzień od 0 (czwartek) do 4 stopni w sobotę. W nocy -6 stopni w czwartek i niedzielę.

Najbliższy poniedziałek może popadać deszcz ze śniegiem. W pozostałe dni tygodnia może popadać śnieg. Temperatura w dzień lekko powyżej 0. Najcieplej w piątek (3 stopnie).

Koniec miesiąca "na plusie". Temperatura w poniedziałek (26 lutego) osiągnie 2 stopnie. We wtorek będą 3 stopnie. W oba dni popada śnieg, ale w środę wyjdzie piękne słońce.

4/8

Pomorze

0
0

Śnieg i śnieg z deszczem może popadać w piątek i niedzielę, ale raczej słabo. Temperatura za dnia powyżej zera, w granicach 3 stopni. Nocą może spaść do -4 w czwartek. W pozostałe dni w okolicach -1 stopnia Celsjusza. Słońce w czwartek i sobotę.

W poniedziałek obfite opady śniegu przechodzącego w deszcz. Padać może przez cały tydzień, ale intensywniej jedynie jeszcze w piątek. Temperatura w dzień od -1 stopnia w środę i czwartek do 2 stopni w sobotę i 3 w poniedziałek. Nocą najchłodniej w środę i czwartek. Termometry pokażą -6 stopni.

Chłodniej będzie w końcu miesiąca. W poniedziałek 2 stopnie, a we wtorek i środę 0. Bez opadów. W poniedziałek pochmurno. Słońce sobie o nas przypomni we wtorek i środę.

5/8

Mazowsze

0
0

Do najbliższej niedzieli będzie raczej powyżej 0. Temperatura w dzień od -1 stopnia (czwartek) do 3 stopni Celsjusza (sobota, niedziela). W nocy mróz nie dokuczy. Będzie około -3 stopni. Śnieg słabo popada w piątek i niedzielę. Momentami może padać z deszczem.

Kolejny tydzień rozpocznie się obfitymi opadami śniegu (w poniedziałek). Padać będzie przez cały tydzień, ale raczej słabo, a w czwartek spadnie deszcz. Za dnia będzie nieco powyżej 0. Najcieplej w poniedziałek i wtorek (2 stopnie). Najchłodniej w czwartek - 0. Również w czwartek będzie najzimniej nocą (-6 stopni).

Luty na Mazowszu zakończy się mroźnie. Tylko w poniedziałek (25 lutego) będzie 1 stopnień Celsjusza. Ale już we wtorek -3, a dzień później -2 stopnie. Padać nie powinno.

6/8

Pomorze Zachodnie

0
0

Najcieplej będzie w piątek, bo termometry pokażą 6 stopni. W weekend będzie o stopień mniej. Raczej nie powinno padać poza piątkiem i niedzielą. W sobotę zza chmur wyjrzy słońce.

Ostatni pełny tydzień lutego zacznie się deszczem i śniegiem. W poniedziałek może dojść silny wiatr. W dzień będzie od 2 do 5 stopni. Jedynie w czwartek 0. Nocą najchłodniej w środę - temperatura spadnie do -5 stopni.

Także przez trzy ostatnie dni lutego nocą będzie mroźnie. Termometry pokażą około -7 stopni. Będzie pochmurno, ale nie powinno padać.

7/8

Podlasie

0
0

Śnieg może lekko popadać do końca tygodnia. W czwartek -3 stopnie, potem będzie się ocieplać. W sobotę 2 stopnie. W nocy od -2 stopni w sobotę do -5 stopni w czwartek. Słońce może się pokazać w sobotę.

Mroźny tydzień. Najzimniej w ciągu dnia będzie w środę (-5 stopni). 0 w poniedziałek i wtorek. W końcu tygodnia -1 stopień. Śnieg może padać przez cały tydzień, mocniej w poniedziałek, czwartek i piątek.

Od -1 stopnia w poniedziałek do -3 stopni w środę. We wtorek i środę słońce, w poniedziałek lekki śnieg. Nocą zimno, we środę nawet -10 stopni Celsjusza.

8/8

Lubelszczyzna

0
0

Do końca tygodnia można spodziewać się lekkich opadów śniegu. Temperatura w piątek i sobotę - 3 stopnie powyżej zera. Nocą w okolicach -3 stopni Celsjusza. W sobotę może wyjrzeć słońce.

Opady śniegu możliwe przez cały tydzień. Najintensywniejsze będą w poniedziałek i niedzielę. Temperatura w ciągu dnia od -2 stopni w środę do 1 stopnia w poniedziałek, piątek i niedzielę.

W poniedziałek intensywne opady śniegu, ale już we wtorek i środę słonecznie. W poniedziałek jeszcze "na plusie". Termometry pokażą 1 stopień. Od wtorku mróz (-1 stopień), a w środę już -3 stopnie. Tego dnia w nocy temperatura spadnie do -9 stopni.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić