Barbara Jaros| 

Dzisiaj w TV przejmujący aktorski popis sławnego duetu. Ten film trudno zapomnieć

8

Sam Mendes udowodnił swoją społeczną wrażliwość, reżyserując "American Beauty", jeden z najgłośniejszych filmów lat 90. W "Drodze do szczęścia" sięgnął do tego samego tematu, a jednak udało mu się stworzyć świeży i jednocześnie dojrzały obraz.

Dzisiaj w TV przejmujący aktorski popis sławnego duetu. Ten film trudno zapomnieć
(Materiały prasowe)

Krytyk mieszczańskiego zakłamania tym razem osadził fabułę w latach 50. XX wieku. April (Kate Winslet) i Frank (Leonardo DiCpario) Wheelerowie mieszkają z dwojgiem dzieci na przedmieściach Connecticut. Zamożni, ale niespełnieni i sfrustrowani, marzą o wyjeździe do Paryża, który ma ich uratować od "beznadziejnej pustki" wypełniającej ich życie.

Film Mendesa jest przede wszystkim mistrzowsko zagrany. Charyzmatyczny duet prezentuje całą gamę często skrajnych postaw, dodając obrazowi niezaprzeczalnej emocjonalnej siły. Miotający się między potrzebą wolności i konformizmem Wheelerowie są jak budzik wyrywający klasę średnią z amerykańskiego snu w przeddzień epoki kontestacji.

Ale nie tylko. Para tworzy też sugestywne studium rozpadu związku, który w pewnym momencie staje się więzieniem. Wrażenie to potęgują jeszcze ciasne, klaustrofobiczne kadry i świetna muzyka Thomasa Newmana.

"Droga do szczęścia", TVP Kultura, 20:25

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Touch me not - zwiastun
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić