Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

14 czerwca się zacznie. Musisz wiedzieć, jeśli jedziesz do Niemiec

15

14 czerwca w Niemczech rozpoczną się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W związku z tym podróż do tego kraju planuje m.in. wielu Polaków. Wiadomo już, że muszą się oni liczyć z ograniczeniami. O szczegółach donosi "Fakt".

14 czerwca się zacznie. Musisz wiedzieć, jeśli jedziesz do Niemiec
Euro 2024. Będą kontrole graniczne w Niemczech (Getty Images, Hunter Bliss)

Podróż do Niemiec na Euro 2024 planuje z pewnością spora grupa Polaków. Czego powinni spodziewać się na granicy? Sprawie przyjrzał się "Fakt". Skierowano pytania do biura prasowego Federalnego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Wspólnot (BMI).

Ze względu na wysoki poziom środków bezpieczeństwa w związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej odbywającymi się w Niemczech, Federalny Minister Spraw Wewnętrznych Nancy Faeser podjęła decyzję o przeprowadzeniu tymczasowych kontroli granicznych na wszystkich wewnętrznych granicach Niemiec w Strefie Schengen przed i po turnieju, zgodnie z art. 25-27 Kodeksu granicznego Schengen - odpowiedział Cornelius Funke z biura prasowego BMI.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Małgorzata Rozenek o sytuacji na wschodniej granicy.

Paragrafy, które wskazał urzędnik, pozwalają państwom Stefy Schengen, by czasowo przywrócić kontrole na granicach wewnętrznych "w przypadku poważnego zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa wewnętrznego na poziomie obszaru bez wewnętrznej kontroli granicznej, lub na poziomie krajowym".

Funke wytłumaczył, że celem podejmowanych działań jest "rozpoznawanie i powstrzymywanie wszelkich brutalnych przestępców na wczesnym etapie".

Kiedy Polska gra na Euro 2024?

Podczas mistrzostw Europy 2024 reprezentacja Polski rozegra przynajmniej trzy mecze. W fazie grupowej Biało-Czerwoni zmierzą się z:

  • Holandią (16 czerwca)
  • Austrią (21 czerwca)
  • Francją (25 czerwca)

Czytaj także: Szokujące sceny na granicy polsko-białoruskiej. Pawłowicz jest wściekła

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić