Coming out reprezentanta Czech. Przemówiła matka jego dziecka

87

Jakub Jankto zdecydował się na publiczne ujawnienie swojego homoseksualizmu. Piłkarz reprezentacji Czech był w przeszłości w związku z Marketą Ottomanską, a jego owocem jest syn.

Coming out reprezentanta Czech. Przemówiła matka jego dziecka
Jakub Jankto z byłą partnerką oraz synem (Instagram, Marketa Ottomanska)

Jakub Jankto zamieścił nagranie ze swoim wyznaniem w mediach społecznościowych. Pomocnik występował w swojej karierze między innymi we włoskich zespołach Udinese Calcio oraz Sampdorii, a także w hiszpańskim Getafe CF. Z zespołu z przedmieść Madrytu przeniósł się do Sparty Praga w ojczyźnie i reprezentuje ją do teraz.

Jestem homoseksualistą i nie chcę dłużej ukrywać się z tym. Chcę żyć wolnym życiem jak wszyscy inni. Bez strachu, bez uprzedzeń i bez przemocy - oświadczył 27-letni sportowiec, a jego wyznanie odbiło się szerokim echem, ponieważ homoseksualizm pozostaje niejednokrotnie tematem tabu w szatniach piłkarskich.

Jakub Jankto do 2021 roku był w związku heteroseksualnym z Marketą Ottomanską. Para doczekała się dziecka - syn David ma aktualnie trzy lata, więc przyszedł na świat niewiele przed rozstaniem się piłkarza z partnerką.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Nie chcę publicznie mówić o szczegółach naszego rozstania. Ale kiedy Jakub powiedział mi o swoim homoseksualiźmie, dał mi tym dużo swobody. Teraz ważne jest to, żeby jemu było wygodnie i żeby był szczęśliwy. Jego syn będzie musiał dorastać w tej sytuacji, dla mnie to zamknięty etap. To jest historia Jakuba, jego wyznanie i jestem dumna, że znalazł siłę na publiczne wystąpienie - tłumaczy Marketa Ottomanska w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Była partnerka sportowca odniosła się ponadto do problemu z wyegzekwowaniem alimentów na syna. Jakub Jankto nie powinien narzekać na sytuację finansową, grając na najwyższym szczeblu w Czechach, Włoszech i Hiszpanii, mimo to zgodnie z relacjami Markety Ottomanskiej, prawie nie dokłada się do utrzymania Davida.

Wysłał swojemu synowi tylko 600 euro w ciągu ostatnich pięciu miesięcy tylko dlatego, że dostał nakaz z sądu. To smutne i wszyscy moi przyjaciele kręcą z tego powodu głowami z niedowierzaniem. Szukam wyjścia z tej żenującej sytuacji. Organizacja pomagająca matkom udzieliła mi dużego wsparcia w poprzednim miesiącu - ujawniła Czeszka.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić