Gwiazdor NBA eksplodował. Brzydka prowokacja rywala nagrana

1

Wybuchowa natura Nikoli Jokicia dała o sobie znać. Jeden z przeciwników prowokował go w niewybredny sposób.

Starcie Nikoli Jokicia z Gary'm Peytonem (YouTube)

Denver Nuggets ponieśli dwie wysokie porażki w ćwierćfinale konferencji zachodniej z Golden State Warriors. W ostatnim meczu przegrali 106:126, a na siedem minut przed końcem czasu sędzia wykluczył Nikolę Jokicia.

Serb jest koszykarzem Denver Nuggets od 2015 roku i jest liderem zespołu. Nikola Jokić wystąpił w czterech z rzędu meczach gwiazd. W lidze NBA jest znany nie tylko z dużych umiejętności, ale również z wybuchowego charakteru. Dał on o sobie znać w ostatnim meczu przeciwko Golden State Warriors.

Przeciwnicy starali się wyprowadzić Jokicia z równowagi od początku gry. Jeden z nich, Gary Peyton zaszedł Serba od tyłu i klepnął go w pośladki. Mierzący 211 centymetrów Jokić eksplodował, ale przed fizyczną konfrontacją z Peytonem powstrzymali go inni koszykarze. Wszystko zostało oczywiście nagrane kamerami telewizyjnymi.

Ostatecznie sędzia wykluczył środkowego Denver Nuggets w ostatniej kwarcie. Jokić oburzył się i gwałtownie protestował po tym, jak arbiter nie odgwizdał faulu na nim. Schodzącego z boiska Jokicia żegnał wymownym pomachiwaniem ręką przeciwnik Draymond Green.