Japończycy przeszli samych siebie. Zobacz, co wręczyli Kubackiemu

79

"Kartka dopiero wyjęta z drukarki" - napisał jeden z internautów komentując... minimalistyczny czek, jaki otrzymał od organizatorów PŚ w Sapporo Dawid Kubacki za wygranie kwalifikacji.

Japończycy przeszli samych siebie. Zobacz, co wręczyli Kubackiemu
Dawid Kubacki i czek za triumf w kwalifikacjach (Getty Images, Twitter)

Miało wiać tak, że o skakaniu nie będzie mowy. Tymczasem pogoda sprawiła miłą niespodziankę. Co prawda na Okurayamie wiatr kręcił i zawody były loteryjne, ale podmuchy były na tyle słabe, że wszystkie zaplanowane na sobotę serie przeprowadzono bardzo sprawnie.

Skakanie podczas drugiego dnia rywalizacji w Sapporo z wysokiego C rozpoczął Dawid Kubacki. W kwalifikacjach lider Pucharu Świata musiał chwilę poczekać na swój skok. Gdy już jednak dostał pozwolenie na start, wykorzystał wiatr pod narty na dole skoczni i leciał aż miło.

Wylądował zaledwie 4 metry bliżej od rekordu skoczni, uzyskując aż 144,5 metra. To był znakomity lot, który musiał oznaczać jedno - triumf polskiego skoczka w kwalifikacjach. Za ten wynik Kubacki otrzymał 3 tys. franków szwajcarskich, czyli przy obecnym kursie to 13,5 tys. złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zostawił auto z otwartymi szybami. Nagranie kierowcy po śnieżycy w USA

Puchar Świata w Sapporo. Zaskakując rozmiar czeku dla Kubackiego

Tradycją w Pucharze Świata stało się, że po kwalifikacjach - gdy ich zwycięzca stoi przy ściance reklamowej - organizator zawodów w blaskach fleszy wręcza mu czek na kwotę 3 tys. franków. Zazwyczaj jest to ogromna kartka, wykonana z kartonu bądź plastiku. Nieco inną drogą poszli jednak Japończycy.

Po wygraniu sobotnich kwalifikacji Kubacki też otrzymał czek, ale był on minimalistyczny i wyglądał jak wydruk na zwykłym papierze A4. "Dawid Kubacki dostał kartkę dopiero wyjętą z drukarki" - podsumował jeden z internautów. Spójrzcie, jak wyglądał ten czek:

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ci kibice, którzy będą chcieli na żywo obejrzeć trzeci indywidualny konkurs Pucharu Świata w Sapporo, będą musieli zarwać noc z soboty na niedzielę. Początek pierwszej serii zaplanowano bowiem na godzinę 2:00. Transmisja w TVN, Eurosporcie 2 oraz na Pilot WP.

Autor:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić