Kasai zaskoczył po raz kolejny. Powiedział, na co go stać

1

Noriaki Kasai w czerwcu skończy 51 lat, ale o końcu kariery mowy nie ma. Legendarny Japończyk znów zaskoczył swoją deklaracją. Przyznał, na co go będzie stać, jeśli wróci do optymalnej formy.

Kasai zaskoczył po raz kolejny. Powiedział, na co go stać
Na zdjęciu: Noriaki Kasai (Photo by Bjoern Reichert/NordicFocus/Getty Images) (GETTY, Bjoern Reichert/NordicFocus)

Noriaki Kasai jest symbolem długowieczności w skokach narciarskich. Choć w ostatnich latach nie jest już tak dobry, aby nawiązać rywalizację w Pucharze Świata, czy w ogóle dostawać tam szanse, pasja do tego sportu wciąż w nim płonie. Niegdyś przyznał, że chciałby wystąpić w 600 konkursach Pucharu Świata, co wydaje się jednak rzeczą nieosiągalną.

Ale broni nie składa. Niedawno Japończyk po raz kolejny odniósł się do swojej najbliższej przyszłości i potwierdził, że nadal zamierza skakać na nartach.

Moim celem jest powrót do Pucharu Świata, chcę znów zostać stałym członkiem kadry narodowej - powiedział, cytowany przez portal skijumping.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Komentator krzyczał i krzyczał. Ależ przymierzyła [WIDEO]

Pytany zaś o konkretne cele, przyznał, o jakie miejsca jest w stanie walczyć, jeśli jego forma wróci do optymalnego poziomu.

Jeśli moja forma się poprawi, stać mnie będzie na czołową dwudziestkę zawodów najwyższej rangi - określił.

Trzeba przyznać, że to wręcz niewyobrażalne, aby niespełna 51-letni skoczek zdobywał punkty Pucharu Świata, ale Kasai i tak budzi olbrzymi podziw ze względu na upór w dążeniu do swoich celów.

W sezonie 2022/23 Kasai wystąpił w zawodach Pucharu Świata w Sapporo. Nie było to jednak wynikiem formy sportowej, a tego, że tuż przed kwalifikacjami rozchorował się jeden z kolegów. W kwalifikacjach wystartował dwukrotnie i ani razu nie zdołał awansować do konkursowej "50".

Kasai ma w swoim dorobku medale olimpijskie (dwa srebrne i jeden brązowy), a także siedem medali mistrzostw świata. Może pochwalić się również złotym medalem mistrzostw świata w lotach narciarskich. Wywalczył go ponad 30 lat temu.

Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić