Katastrofa bramkarza Legii. Zbigniew Boniek wbrew krytykom

7

Mnóstwo krytyki spadło na Kacpra Tobiasza po czwartkowym meczu Legii Warszawa z Molde w Lidze Konferencji Europy. Głos w jego sprawie zabrał Zbigniew Boniek.

Na zdjęciu: Zbigniew Boniek (Photo by Mateusz Slodkowski/DeFodi Images via Getty Images) (GETTY, DeFodi Images)

Kacper Tobiasz nie zaliczy wyjazdu do Molde do udanych. Jego Legia Warszawa musiała uznać wyższość rywali, przegrywając w całym meczu 2:3 ( po pierwszej połowie było nawet 0:3). Postawa młodego bramkarza przy każdej z bramek straconych budzi zastrzeżenia. Ostra krytyka spadła na niego nie tylko ze strony mediów i fanów, ale również od trenera Kosty Runjaicia.

Oczekiwałem po nim lepszego zachowania w takich sytuacjach. Pamiętajmy jednak, że to w dalszym ciągu najmłodszy bramkarz w Lidze Konferencji Europy - powiedział na konferencji prasowej szkoleniowiec "Wojskowych".

Gra Tobiasza wywołała falę komentarzy w mediach społecznościowych. W piątkowy poranek głos w jego sprawie zabrał także Zbigniew Boniek.

Każdy popełnia błędy, nawet dobry, utalentowany bramkarz. C’est la vie - napisał na portalu X były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Bramkarz Legii spisał się fatalnie szczególnie przy drugiej bramce, kiedy - teoretycznie po niezbyt skomplikowanym strzale - odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej zawodnik rywali i wpakował ją do sitaki. Zachowanie Tobiasza możesz zobaczyć na poniższym wideo:

Mecz rewanżowy pomiędzy Legią a Molde odbędzie się 22 lutego. Warszawianie będą musieli nadal odrabiać straty, ale i tak są w zdecydowanie lepszym położeniu, niż po 45 minutach czwartkowej potyczki.