Kibice oburzeni. Cała prawda o medalach z igrzysk olimpijskich?

184

Xueying Zhu niedawno wywalczyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio, a ten... już się sypie. Kibice są oburzeni sytuacją, którą opisała Chinka.

Kibice oburzeni. Cała prawda o medalach z igrzysk olimpijskich?
Oto uszkodzony medal Chinki. (Twitter.com)

Xueying Zhu w fenomenalnym stylu wywalczyła złoty medal w gimnastyce na trampolinie podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Chinka niezbyt długo mogła cieszyć się jednak w pełni okazałym krążkiem. Okazało się bowiem, że jej złoty medal zaczął się sypać. Opublikowała zdjęcia, na których wyraźnie widzimy dowód - uszczerbek.

Pozwólcie mi to wyjaśnić… Na początku nie chciałam nic ruszać, po prostu odkryłam, że na moim medalu był mały ślad. Myślałam, że to prawdopodobnie tylko brud, więc potarłam go palcem. Nie pomogło, więc zaczęłam dłubać i ten ślad stał się większy - opowiedziała Chinka, cytowana przez globaltimes.cn.

Sprawa oburzyła kibiców. Pod zdjęciami z uszkodzonym medalem zostawili oni blisko 10 tysięcy komentarzy. Znaczna część z nich uważa, że to sytuacja nie do przyjęcia, a ciężka praca złotego medalisty nie powinna być nagradzana uszkodzonym medalem.

Trudno jednoznacznie ocenić jakość olimpijskich medali. Warto pamiętać jednak, że zostały one wykonane m.in. z poddanych recyklingowi starych, elektronicznych gadżetów, takich jak smartfony i laptopy.

Do sprawy odniósł się też Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Według nich materiał, który skruszył się z medalu gimnastyczki, to powłoka ochronna, a nie faktyczne złocenie. Powłoka ta ma chronić medal przed plamami i zarysowaniami i - jak twierdzi komitet - "nie wpływa to na jakość samego medalu".

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: talent na bieżni i przed obiektywem! To jedna z najpiękniejszych polskich sportsmenek
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić