MK| 
aktualizacja 

Kolarz walczy o życie po wypadku na Tour de Pologne. Szokujące nagranie kibica (wideo)

51

Fabio Jakobsen walczy o życie po wypadku, w jakim uczestniczył podczas 1. etapu Tour de Pologne. Holender doznał urazu mózgowo-czaszkowego. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Kolarz walczy o życie po wypadku na Tour de Pologne. Szokujące nagranie kibica (wideo)
Katowice, 05.08.2020. Kraksa na mecie 1. etapu wyścigu kolarskiego 77. Tour de Pologne z Chorzowa do Katowic, 5 bm. Po blisko pięciomiesięcznej przerwie, ruszył pierwszy na świecie wyścigu etapowy najwyższej kategorii World Tour. (paw) PAP/Andrzej Grygiel (PAP, PAP/Andrzej Grygiel, Andrzej Grygiel)

Koszmar na mecie 1. etapu Tour de Pologne. W ferworze walki o zwycięstwo Dylan Groenewegen zmienił tor jazdy, zjechał w kierunku barierek i nie zostawił miejsca Fabio Jakobsenowi. W ostatniej chwili wystawił rywalowi łokieć.

Przy pełnej prędkości Jakobsen wpadł w barierki. Następnie Holender uderzył w stojącego obok sędziego. Upadło także kilku innych kolarzy, ale to ta dwójka ucierpiała najbardziej. Fabio Jakobsen walczy o życie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
- Mamy do czynienia z ciężkim urazem mózgowo-czaszkowym. Ma połamane podniebienie, więc były trudności z zaintubowaniem. Podłączyliśmy tlen i utrzymywaliśmy czynności życiowe - powiedziała lekarka Barbara Jerschina w rozmowie z WP SportoweFakty.

Mocne zdjęcie pokazał Florian Senechal-Staelens. Belg jako pierwszy ruszył na pomoc poszkodowanemu Jakobsenowi. Na Twitterze zamieścił zdjęcie swoich rękawiczek - całe były pokryte krwią. Niedługo później usunął wpis.

Dylan Groenwegen został zdyskwalifikowany. Gdyby nie sfaulował Jakobsena, miałby na swoim koncie etapowe zwycięstwo. Możliwe, że zostanie usunięty z wyścigu. Niektórzy zawodnicy domagają się nawet dożywotniej dyskwalifikacji dla Groenwegena.

Szef grupy Jakobsena zamierza skierować sprawę do sądu. Amatorskie nagrania pokazały, że tuż przed upadkiem kolarzowi... spadł z głowy kask.

Wydarzenia miały miejsce rok po innej tragedii. 5 sierpnia 2019 roku na trasie Tour de Pologne zginął Bjoerg Lambrecht. Tuż przed startem tegorocznej edycji uczczono pamięć o nim.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić