Robert Czykiel| 

Kolarstwo. Tour de Pologne z pierwszym groźnym wypadkiem. Wyglądało to makabrycznie

6

Pierwszy etap Tour de Pologne zakończył się bardzo poważnym wypadkiem. Kolarze tak walczyli o zwycięstwo, że Fabio Jakobsen przy bardzo duże prędkości został wypchnięty z trasy. Na miejsce wysłano helikopter LPR.

Kolarstwo. Tour de Pologne z pierwszym groźnym wypadkiem. Wyglądało to makabrycznie
(PAP)

W środę wystartował Tour de Pologne 2020. Niestety, tuż przed metą doszło do makabrycznie wyglądającej kraksy, gdy Dylan Groenewegen praktycznie na łokcie walczył o zwycięstwo z Fabio Jakobsenem.

Pierwszy z nich nagle zmienił jednak tor jazdy, zjechał bliżej barierek, nie zostawiając miejsca dla rozpędzonego rywala. Jakobsen wpadł w barierki, przy których znajdował się jeden z sędziów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wypadek wyglądał dramatycznie. Ucierpiał Jakobsen, ucierpiał sędzia, upadło też kilku innych kolarzy. "Idę do sędziów. Tego rodzaju działania muszą być poza kolarstwem. To jest kryminał!" - grzmiał wściekły Patrick Lefevere.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Fabio Jakobsen otrzymał leki zwiotczające, został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i zaintubowany. Kolarza przewieziono do szpitala, jego stan jest poważny - poinformował na Twitterze Sebastian Szczęsny.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić