LAK|

Kontrowersja w meczu Legii. "Ten karny to żart"

12

Cracovia bez większych problemów pokonała Legię Warszawa (3:0). O efektownym zwycięstwie mówi się jednak tyle samo, co o decyzji sędziego, który podyktował rzut karny za dotknięcie piłki ręką w polu karnym. Jeden z piłkarzy Legii mocno się w tym temacie wypowiedział.

Joel Abu Hanna (GETTY, NurPhoto)

Wydawało się, że od nowego sezonu Legia Warszawa zrobi wszystko, aby zmazać demony minionego sezonu. To jednak zdecydowanie się nie udaje. Trzy mecze i jedna wygrana - to nie wygląda dobrze.

Szczególnie jeżeli spojrzy się na piątkowe spotkanie przeciwko Cracovii. Podopieczni Jacka Zielińskiego nie dali gościom żadnych szans i totalnie zdominowali spotkanie. Ostatecznie gospodarze w pełni zasłużenie wygrali 3:0

"Ten karny to żart". Ostre słowa piłkarza Legii

O efektownym zwycięstwie mówi się jednak tyle samo, co o decyzji sędziego, który podyktował rzut karny za dotknięcie piłki ręką w polu karnym.

W 47. minucie Paweł Wszołek interweniował w polu karnym jak się okazało ręką - po skorzystaniu z systemu VAR sędzia Damian Kos wskazał na wapno. "Jedenastkę" wykorzystał Patryk Makuch. Było 2:0 dla Cracovii, co mocno podłamało gości z Warszawy.

Po meczu w ostry sposób na temat tej "jedenastki" wypowiedział się Joel Abu Hanna, obrońca warszawskiego zespołu.

Zaskoczyła mnie decyzja VAR-u. Jeżeli mam być szczery - dla mnie to żart. Gdy zawodnik stoi mniej niż metr od piłki, walczy o nią razem z przeciwnikiem, a futbolówka spada na jego rękę gdy nie ma on na to wpływu. Uważam, że to był błąd. Nie wyobrażam sobie, że z tak bliskiej odległości można było to uznać za błąd i podyktować rzut karny - powiedział.
- Ten karny był kluczowy. Wyszliśmy na drugą połowę pełni pozytywnych emocji, chcąc odmienić losy meczu i wrócić do spotkania. Nagle robi się 0:2. Nie tak sobie to wyobrażaliśmy - dodał.

Legia Warszawa w następnej kolejce zagra z Piastem Gliwice.