LAK| 

Koszmarna wpadka Niemców! Tak zagrali polski hymn. "Policzek"

18

Organizatorzy meczu Niemcy - Polska zdecydowali, że lokalna wokalistka odśpiewa nie tylko hymn Niemiec, ale i "Mazurka Dąbrowskiego". Obserwatorzy mówią, że miała problemy z językiem polskim, na dodatek odegrano tylko... jedną zwrotkę!

Koszmarna wpadka Niemców! Tak zagrali polski hymn. "Policzek"
Wykonanie polskiego hymnu / Maciej Gambit Turowski Facebook (Facebook)

Nie tak to miało wyglądać. Fatalny początek eliminacji mistrzostw świata okazał się kluczowy i decydujący. Polacy przegrali trzy pierwsze mecze, w tym jeden z Estonią.

Reprezentacja Polski koszykarzy po niedzielnej porażce z Niemcami odpadła z eliminacji do MŚ. Było już naprawdę wspaniale, ale wszystko skończyło się źle, a nawet bardzo źle dla Polaków. Dennis Schroder pokazał klasę, a osiem "trójek" A.J. Slaughtera nie wystarczyło. Niemcy wygrali z Polską w Bremie 93:83.

Koszmarna wpadka Niemców

O ile o samym meczu mówi się całkiem dużo, to w mediach społecznościowych głośnym temat jest decyzja organizatorów spotkania ws. odegrania polskiego hymnu. Znany DJ Maciej Gambit Turowski, który z trybun oglądał mecz, poinformował, że Niemcy zdecydowali się postawić na lokalną wokalistkę, która odśpiewała nie tylko niemiecki hymn, ale też... "Mazurka Dąbrowskiego".


I niestety było dość wyraźnie słychać, że z językiem polskim ta pani na co dzień nie ma zbyt wiele wspólnego - napisał Turowski na Facebooku, który wykonanie wokalistki wrzucił do sieci.

Na dodatek Niemcy odegrali tylko jedną zwrotkę, choć w wytycznych FIBA nasz hymn ma dwie zwrotki. Turowski napisał, że to nie ostatnia wpadka Niemców podczas odegrania polskiego hymnu. Nazwał całą sytuację: "policzkiem w naszą stronę".

Sam początek miał nietypową formę, bo gdy zbieraliśmy się do "Jeszcze Polska..." to z głośników poleciała melodia "Za twoim przewodem..." żeby szanowna pani wokalistka mogła wejść w rytm. Ogólnie trochę policzek - zaznaczył.

Skutki odpadnięcia na tak wczesnym etapie eliminacji do MŚ odczujemy w najbliższym czasie, przy ryzykownych meczach w preeliminacjach EuroBasketu 2025, które mogą nie zmobilizować niektórych zawodników grających wysoko do przyjazdu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić