Luis Figo pobił rekord Guinnessa. Takiego meczu jeszcze nie było

8

Były portugalski piłkarz wziął udział w niezwykłym meczu. Największym utrudnieniem na placu gry był brak grawitacji. Granie w tych warunkach wymagało sporej pomysłowości.

Luis Figo pobił rekord Guinnessa. Takiego meczu jeszcze nie było
Luis Figo zagrał w piłkę ponad sześć kilometrów nad ziemią (Guardian, Guardian)

Przygotowania do akcji wymagały czasu i pieniędzy. Przystosowany do wzbijania się na duże wysokości samolot został pozbawiony standardowego wystroju wnętrza. Zamiast tego wstawiono do środka niewymiarowe boisko wyposażone nie tylko w trawę i bramki, ale również w liczne poręcze. Jego powierzchnia to 75 metrów kwadratowych.

Najbardziej znanym uczestnikiem akcji był Luis Figo. Jego drużyna została wyposażona w biało-czerwone stroje, a przeciwnicy zagrali w żółto-czarnych. Na pokładzie znaleźli się przedstawiciele większości kontynentów. Do samolotu zaproszono również sędziego czy fotoreporterów. Uznanie osiągnięcia Portugalczyka i spółki za rekord Guinnessa wymagało również obecności członków komisji.

Uczestnicy wydarzenia zagrali w piłkę w stanie nieważkości. Ich samolot wzbił się na wysokość 6166 metrów nad poziomem morza. Gracze musieli kontrolować własne ciała i latającą w przeróżnych kierunkach piłkę.

Wysoka forma Luisa Figo

Dziennik "Guardian" pokazał na swojej stronie internetowej film z wydarzenia. Widać na nim, że będącemu w dobrej formie Luisowi Figo brak grawitacji nie przeszkadza w dobrej zabawie. Jego drużyna zwyciężyła 2:1.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Portugalczyk był w przeszłości nie tylko liderem reprezentacji swojego kraju, ale również piłkarzem FC BarcelonyRealu Madryt. Po zakończeniu kariery pozostaje aktywny w świecie futbolu. Często można go zobaczyć podróżującego oraz bawiącego się na branżowych spotkaniach.

Na koniec filmu samolot powraca do strefy działania grawitacji i ekipa biorąca udział w wydarzeniu w jednym momencie spada na ziemię. Gra ponad sześć kilometrów nad ziemią pozwoliła im znaleźć się w księdze rekordów Guinnessa.

Zobacz także: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem
Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić