Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Mamed Chalidow ocenił porażkę Szpilki. Padły szczere słowa

4

Walką wieczoru gali XTB KSW 94 było zestawienie Artura Szpilki z Arkadiuszem Wrzoskiem. Drugi z wymienionych błyskawicznie rozprawił się z rywalem. Pojedynek trwał zaledwie... czternaście sekund. Kibice zawodnika z Wieliczki zapewne oczekiwali lepszego występu 35-latka. Po kilku tygodniach postawę Szpilki skomentował Mamed Chalidow.

Mamed Chalidow ocenił porażkę Szpilki. Padły szczere słowa
Mamed Chalidow ocenił porażkę Szpilki Padły szczere słowa (GETTY, SOPA Images)

Ta walka była zapowiadana jako hit gali XTB KSW 94. Tymczasem Arkadiusz Wrzosek nie marnował czasu w klatce i w zaledwie 15 sekund rozprawił się z Arturem Szpilką. Dla "Szpili" była to pierwsza porażka w MMA.

Po zakończeniu walki Szpilka wyznał, że nie pamięta dokładnie, co się wydarzyło. Dopiero na spokojnie w szatni pokazano mu, jak doszło do nokautu. Po takim rozstrzygnięciu pojawiły się także pytania o przyszłość "Szpili" w MMA.

Spodziewałem się czegoś dziwnego, naprawdę spodziewałem się czegoś dziwnego, mówiłem do najbliższych: "Coś czuję, że on coś odwali". To jest tak nieprzewidywalny gość, taki wulkan energii. Był tak dobrze przygotowany - powiedział Mamed Chalidow o Arturze Szpilce w rozmowie z Andrzejem Kostyrą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pod Siatką: Kanada naciskała, ale Polacy pokazali charakter. Zobacz kulisy meczu

Chalidow docenia klasę Wrzoska

Wrzosek świętował sukces razem ze swoimi fanami, którzy mocno go wspierali. Nie jest tajemnicą, że blisko 32-letni wojownik jest bardzo lubiany w środowisku kibicowskim Legii Warszawa.

Sam Chalidow również docenił postawę Wrzoska i nie jest tak, że przyczyną porażki Szpilki była tylko i wyłącznie jego słabsza dyspozycja.

Przede wszystkim z Arkiem trzeba uważać na każdy element, to jest mocny zawodnik, prezentuje wysoki poziom. Gdy dajesz mu taki prezent, kładziesz się przed nim, to taki zawodnik to wykorzysta w moment. Widziałem przygotowania Artura i przykro, że walka zakończyła się w taki sposób. Pewne elementy trzeba jeszcze dopracować, by wyrobić sobie odruchy, takie jakie powinno mieć się w MMA - dodał Mamed.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić