Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Nie żyje Luce Douady. Młodziutka mistrzyni spadła z klifu

27

Francuscy urzędnicy poinformowali o śmierci kilkunastoletniej sportsmenki. Dziewczyna zmarła po upadku z wysokiego klifu. Miała wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Nie żyje Luce Douady. Młodziutka mistrzyni spadła z klifu
Luce Douady była typowana do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (Getty Images, Fot: Marco Kost , Contributor) (Getty Images, Marco Kost , Contributor)

Francuska Federacja Wspinaczy Górskich wydała oświadczenie na temat Luce Douady. Członkowie organizacji wyrazili żal z powodu tragicznej śmierci 16-latki, która została nazwana miłośniczką "wszystkich aspektów wspinaczki".

(Luce Douady – przyp. red.) była bardzo obiecującą młodą sportsmenką we francuskiej drużynie wspinaczkowej i genialną we współzawodnictwie – cytuje treść oświadczenia "New York Post".

Głos w sprawie tragedii zabrał także klub wspinaczkowy, którego była członkiem Luce Douad. Na Facebooku pojawił się wpis, gdzie 16-latkę określono "młodą kobietę pełną energii, pasji i talentu".

Zobacz także: Zobacz też: Nawet góry mają dość. Wstrząsające nagranie z Alp

Do tragedii doszło we francuskich Alpach. 16-latka pojechała ze znajomymi na wycieczkę w okolicach miejscowości Grenoble.

Grupa znajomych wybrała trasę o wysokim poziomie trudności. Według ustaleń "Agence France-Presse" w pewnej chwili Luce Douady spadła z mierzącego 500 stóp klifu (ponad 152 metry). Nastolatka nie przeżyła upadku.

Luce Douady była zwyciężczynią Mistrzostw Świata Juniorów w 2019 roku. Miała również wystartować na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić