Nitras niezwłocznie zareagował w sieci. "Imponujące"

22

Sławomir Nitras od początku swojej kadencji udowadnia, że bacznie śledzi poczynania polskich sportowców. W środę błyskawicznie zareagował na wielki sukces polskiej tenisistki rywalizującej w Australian Open.

Na zdjęciu Sławomir Nitras (Licencjodawca)

Środa (17.01) była wielkim dniem dla Magdaleny Fręch. 26-letnia polska tenisistka w II rundzie Australian Open rywalizowała z Caroline Garcią.

Zdecydowaną faworytką tego spotkania była rozstawiona z numerem 16. Francuzka, która w I rundzie odprawiła byłą liderkę rankingu WTA Naomi Osakę. Polka jednak nie przestraszyła się bardziej utytułowanej rywalki i od samego początku postawiła jej twarde warunki. W trwającej dwie godziny i cztery minuty batalii triumfowała Fręch, która ostatecznie wygrała 6:4, 7:6.

Wielki sukces polskiej tenisistki nie uszedł uwadze Sławomira Nitrasa. Minister sportu niemal natychmiast po zakończeniu meczu złożył Fręch gratulacje za pośrednictwem swojego profilu w serwisie X. Wystarczy tylko wspomnieć, że spotkanie polskiej tenisistki zakończyło się o godzinie 9:49, a wpis Nitrasa został opublikowany zaledwie dwie minuty później.

Imponujące. Niewiarygodny mecz Magdaleny Fręch. Wielki wynik i ogromna radość - krótko skomentował popis 26-latki Nitras, dodając do swojego wpisu emotikon serca i oznaczając profil tenisistki.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy dowód na to, że minister sportu uważnie śledzi poczynania Fręch na Australian Open. Nitras zareagował również na jej zwycięstwo w pierwszej rundzie turnieju. 26-letnia Polka ograła wówczas Darię Saville 6:7, 6:3, 7:5, a już kilka minut po tym triumfie spłynęły gratulacje od ministra sportu.

Wielkie brawa i gratulacje dla Magdaleny Fręch - pisał Nitras

Dzięki awansowi do III rundy Australian Open Magdalena Fręch wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie w turniejach wielkoszlemowym. W 2022 roku udało jej się dotrzeć do tego samego etapu zmagań Wimbledonu. Polka ma realne szanse na osiągnięcie historycznego rezultatu i awansu do 1/16 AO, gdyż w następnym meczu jej rywalką będzie 21-letnia rosyjska kwalifikantka Anastazja Zacharowa.