| 
aktualizacja 

Pełne siatki kwiatów. Agnieszka Radwańska ruszyła na pomoc

66

Producenci i sprzedawcy kwiatów przeżyli dramat, gdy okazało się, że od 31 października do 2 listopada cmentarze będą zamknięte. Społeczeństwo stara się im pomóc, między innymi Agnieszka Radwańska.

Pełne siatki kwiatów. Agnieszka Radwańska ruszyła na pomoc
Agnieszka Radwańska (Instagram)

W piątkowe popołudnie producenci i sprzedawcy kwiatów dostali cios od rządu. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że ze względu na dużą liczbę dziennych zakażeń koronawirusem, cmentarze od soboty 31 października do poniedziałku 2 listopada włącznie będą zamknięte.

Wszystko po to, by uniknąć wielu interakcji społecznych i ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zamknięcie w tych dniach cmentarzy to jednak dramat dla producentów i sprzedawców kwiatów. Dla nich końcówka października i pierwsze dni listopada były okresem największych zarobków.

Żeby przynajmniej częściowo zrekompensować przedsiębiorcom te straty, wielu Polaków w dużych miastach starało się kupić chryzantemy czy inne kwiaty na grób, by wesprzeć sprzedawców w tym trudnym czasie. Na taki krok zdecydowała się także Agnieszka Radwańska.

Na Instagramie była tenisistka pokazała zdjęcie z zakupów kwiatów przed Pałacem Kultury w Warszawie. Widać, że Agnieszka Radwańska nie oszczędzała i kupiła ich sporo, by wesprzeć producentów. Dodając do zdjęcia hasztag #wspieramy Polka starała się zachęcić także swoich fanów do podobnego kroku. Oprócz Agnieszki Radwańskiej na pomoc przedsiębiorcom zdecydowała się także jej siostra, Urszula Radwańska.

Agnieszka Radwańska karierę tenisistki zakończyła w 2018 roku. Wcześniej osiągnęła wiele sukcesów. Była na 2. miejscu w światowym rankingu, zagrała w finale Wimbledonu. Wygrała turniej mistrzyń w Singapurze.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: niecodzienna sytuacja w Rumunii. Bramkarz bohaterem!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić