DP| 

Pikantny skandal w sporcie. Czterokrotny mistrz świata wyleciał z kadry

5

Daiya Seto odpocznie trochę od pływania. Japońska federacja wyrzuciła z kadry 26-letniego zawodnika z powodu nieodpowiedniego zachowania, nie mającego nic wspólnego ze sportem.

Pikantny skandal w sporcie. Czterokrotny mistrz świata wyleciał z kadry
Deiya Seto (Instagram)

Daiya Seto to rozpoznawalna postać w Japonii. Jest czterokrotnym mistrzem świata, a jego głównym celem są przyszłoroczne igrzyska w Tokio. Cztery lata temu w Rio de Janeiro zdobył brązowy medal w wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym.

Japończyków głęboko wstrząsnęło to, co się wydarzyło. Seto przyznał się publicznie do romansu. Nie byłoby pewnie nic w tym złego, gdyby nie fakt, że pływak ma żonę i dziecko. Z tego powodu federacja zawiesiła go do końca roku, co z igrzysk oczywiście go nie wykluczy.

- Myślę, że moimi przeprosinami będzie powrót do pływania i odzyskanie zaufania rodziny, która została głęboko zraniona moim nieodpowiedzialnym zachowaniem - powiedział Seto w rozmowie z BBC.

Pływak ucierpiał na tym incydencie również finansowo. Sponsor korporacyjny All Nippon Airways poprosił go o zerwanie kontraktu reklamowego. Daiya Seto bardzo przeprosił wszystkich, również kibiców, których jego postawa miała mocno dotknąć.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Japończyk specjalizuje się w stylu zmiennym na dystansach 200 i 400 metrów. Będzie miał czas na trenowanie i przemyślenie swojego zachowania w przerwie od startów.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: tak strzela syn legendarnego piłkarza
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić