Polska zorganizuje historyczny konkurs. Mocne słowa krytyki

9

Sezon 2022/23 w skokach narciarskich rozpocznie się historycznym konkursem w Wiśle. Nie brakuje przeciwników planów FIS na początek listopada. Opinię wyraził m.in. Johan Andre Forfang.

Polska zorganizuje historyczny konkurs. Mocne słowa krytyki
Norweskiemu skoczkowi nie podoba się fakt inauguracji sezonu zimowego na igielicie (GETTY, NurPhoto)

Na 5 listopada 2022 roku zaplanowano w Wiśle inaugurację Pucharu Świata 2022/23 w skokach narciarskich. Wisła inaugurowała już cykl PŚ kilka razy, ale tym razem zrobi to w sposób wyjątkowy. Dlaczego?

Komisja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) podjęła już decyzję, że skoczkowie będą startować na torach lodowych, a lądować... na trawie! Zapowiada się więc historyczna inauguracja sezonu zimowego.

Kalendarz na nadchodzącą zimę to krok w kierunku przyszłości skoków narciarskich. To jasny komunikat do świata, że skoki narciarskie mogą być sportem rozgrywanym przez cały rok - powiedział dyrektor Pucharu Świata Sandro Pertile, cytowany przez stronę fis-ski.com.

Takie rozwiązanie ma też jednak wielu przeciwników. Jednym z nich jest doświadczony reprezentant Norwegii Johan Andre Forfang.

Kiedy zaczynamy sezon zimowy, powinniśmy skakać na śniegu. To stare, dobre uczucie, które towarzyszy mi od zawsze. Kiedy spadał śnieg, szliśmy w góry i zaczynaliśmy skakać. Ta cała zimowa aura, która towarzyszy początkowi rywalizacji, to coś wyjątkowego, za czym zawsze będę tęsknił - skomentował w rozmowie z norweskim portalem nettavisen.no.
Teraz będzie tak, że będę czuł się gotowy do sezonu, a jednak czegoś będzie brakować. Myślę, że to trochę dziwne - dodał Norweg.

Nietrudno znaleźć zwolenników takiego rozwiązania, które proponuje FIS. Głównym argumentem jest to, że sztuczny śnieg w Wiśle zawsze sprawiał zawodnikom mnóstwo problemów. Igielit będzie dla nich znacznie bezpieczniejszy.

Zobacz także: W samym bikini na deskorolce. Od polskiej siatkarki trudno oderwać wzrok
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić