Rosyjscy kibice sprzeciwili się wojnie. To stało się na trybunach

Propaganda rosyjska wokół wojny z Ukrainą nie zatrzymuje się. Jest widoczna także w sporcie, czego dowód stanowi ostatni ligowy mecz Rubinu Kazań.

Rosyjscy kibice sprzeciwili się wojnie. To stało się na trybunach
Trybuny podczas meczu ligi rosyjskiej (Twitter, Piotr Szarwark)

Machina rosyjskiej propagandy działa na zwiększonych obrotach i wpływa również na sport. W poniedziałek, 14 marca, na stadionie Rubinu Kazań rozdawano flagi z literą "Z", a więc symbolem Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, które biorą udział w inwazji na Ukrainę. Wywieszono też wielki transparent wspierający rosyjską armię.

Kibice nie pozostawili tego bez reakcji. Zdecydowali się opuścić sektor, w którym wywieszony był komunikat i przenieść się do innego.

Portal sports.ru napisał, że to kibice Rubinu wywiesili transparent. Prawda jest jednak zupełnie inna. Fani nie mieli z nim nic wspólnego.

Wymowny gest sprzeciwu wobec wojny został dostrzeżony w mediach na całym świecie. Mecz zakończył się wygraną drużyny z Rostowa (2:1), ale w obliczu zachowania kibiców kwestie sportowe zeszły na nieco dalszy plan.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na sportowych arenach nie brakuje również skandalicznych gestów Rosjan, wprost popierających wojnę w Ukrainie. Podczas jednego z meczów hokejowych zawodnicy ustawili się na lodowisku we wspomniany symbol - literę "Z".

Zobacz także: Tego gola można oglądać godzinami! Cóż za precyzja (wideo)
Autor: PSW
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić