Rywalka Kaczmarek startowała z białym paskiem na twarzy. Wiadomo, co oznacza

13

Cynthia Bolingo była rywalką Natalii Kaczmarek w finale biegu na 400 metrów podczas tegorocznych mistrzostw świata w lekkoatletyce. Reprezentantka Belgii zajęła 5. miejsce z wynikiem 50,33 s. Tym, co zwróciło uwagę, były białe paski zdobiące twarz biegaczki. Wiadomo, co oznaczały.

Cynthia Bolingo zaskoczyła nietypowym makijażem (Getty Images, Sam Mellish)

Cynthia Bolingo pierwsze sukcesy na arenie międzynarodowej odniosła w 2013 roku. Wystąpiła wtedy na Igrzyskach Frankofońskich. Wywalczyła wtedy złoto w sztafecie 4x100 metrów oraz brąz w biegu na 200 metrów.

Na swoim koncie ma także występ na igrzyskach olimpijskich. W Rio de Janeiro startowała na dystansie 200 metrów i odpadła już na poziomie eliminacji.

Obecnie specjalizuje się w biegach na 400 metrów. Podczas trwających mistrzostw świata w Budapeszcie dotarła aż do finału. Mierzyła się w nim m.in. z Natalią Kaczmarek, która sięgnęła po srebrny medal.

Bolingo zajęła w tej rywalizacji piąte miejsce. Uzyskała wynik 50,33 s. Niewiele zabrakło jej do rekordu życiowego, a jednocześnie rekordu Belgii, który wynosi 49,96 s.

Na reprezentantkę Belgii uwagę zwrócono nie tylko ze względu na wynik sportowy. Na jej twarzy pojawiła się biała kreska. Dziennikarze Eurosportu wyjaśnili, co ona oznaczała. Początkowo myślano bowiem, że to ma związek z symboliką plemienną.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
To jest symbol równowagi i mojego podwójnego obywatelstwa - tłumaczyła w wywiadzie z Eurosportem.
Cały czas żyjemy w świecie, który jest czarno-biały. Rzadko kiedy mamy możliwość powiedzenia, że chcemy obu. (...) Chcę nieść ideę przekraczania granic, nawet jeśli społeczeństwo próbuje nas ograniczyć tylko do jednej roli - dodała.

Odnotujmy, że mistrzynią świata została Marileidy Paulino z Dominikany. Srebro zgarnęła Natalia Kaczmarek, a brąz Sada Williams z Barbadosu.