Sędziowie w potrzasku. Kibice zabarykadowali wejście do szatni

3

Arbitrzy raźnym krokiem ruszyli na przerwę w kierunku szatni. W pewnym momencie jednak zwątpili, kiedy zobaczyli przed sobą tłum rozsierdzonych kibiców Fenerbahce Stambuł.

Rozsierdzeni kibice Fenerbahce zaatakowali sędziów (Twitter, BasketNews)

Ochrona przestała panować nad wydarzeniami w hali. W kierunku wejścia do szatni nadbiegli najbardziej zdenerwowani fani Fenerbahce Stambuł, a niektórzy znaleźli się na obrzeżach boiska w bezpośrednim sąsiedztwie sędziów.

Poddenerwowani Turcy mieli bardzo dużo do powiedzenia sędziom. Całej sytuacji towarzyszyła głośna mieszanka gwizdów oraz buczenia. Nie zabrakło osób na trybunach, które wymownie wygrażały arbitrom pięściami. W pewnym momencie konfrontacja wydawała się być nieunikniona.

Do sędziów podszedł jeden z organizatorów meczu i w ciągu kilku sekund zorganizował obstawę, która pozwoliła sędziom na pokonanie brakujących kroków do tunelu. Mieli oni możliwość zejścia do szatni i w miarę spokojnego przygotowania do drugiej połowy.

Do zdarzenia doszło w przerwie w meczu Euroligi między Fenerbahce Stambuł i Olympiakosem Pireus. Pierwsza połowa kompletnie nie wyszła gospodarzom. Turecka drużyna poniosła w pierwszej kwarcie 14 punktów straty, a w drugiej kwarcie kolejne siedem punktów straty.

Po przerwie Fenerbahce Stambuł postawiło mocniejszy opór gościom z Grecji, ale odrobienie strat okazało się niemożliwe. Olympiakos zwyciężył na gorącym terenie 93:73. Kibice gospodarze obwiniali za niepowodzenia Fenerbahce sędziów, którzy podjęli kilka nieprzychylnych decyzji. Do wywołania zamieszek wystarczyła iskra.

Tureccy kibice to jedni z najbardziej fanatycznych w Europie. Często dają oni o sobie znać w meczach piłkarskich, ale również koszykówka wywołuje w nich ogromne emocje. Tym razem emocje były już niezdrowe i Fenerbahce może zostać bardzo surowo ukarane przez Euroligę.