Dominika Pawlik| 
aktualizacja 

Siatkarka ze znanej akademii miała wypadek. Leży w śpiączce i potrzebuje pomocy

4

Młodziutka siatkarka trenująca w akademii Daniela Plińskiego oraz Marcina Wiki uległa wypadkowi. Nieszczęśliwe zdarzenie sprawiło, że w przypadku dziewczynki na razie nie ma mowy o grze.

Siatkarka ze znanej akademii miała wypadek. Leży w śpiączce i potrzebuje pomocy
13-letnia Klaudia leży w szpitalu w śpiączce (pomagam.pl)

Do wypadków drogowych w naszym kraju dochodzi niestety dość często. 13-letnia Klaudia od dwóch lat trenuje w Akademii Siatkówki Pliński i Wika w Łebie. Na razie nie wiadomo, kiedy będzie mogła ponownie zawitać na siatkarskim boisku.

Dziewczynka wracała z treningu w Lęborku około godz. 18:00. "Było ciemno i deszczowo. Wychodziła z autobusu, gdzie w pobliżu przystanku już czekała na nią mama. Weszła na przejście dla pieszych, kiedy rozpędzony samochód osobowy w sekundę obrócił życie Klaudii o 180 stopni" - czytamy w opisie zbiórki.

Uderzenie samochodu było tak silne, że dziewczynka znalazła się aż 30 metrów od miejsca zdarzenia! Niestety skutki tego wypadku są bardzo złe.

Klaudia trafiła do szpitala w Gdańsku, gdzie leży w śpiączce. Na pewno dojdzie do próby wybudzania, ale nie wiadomo, jak długo to potrwa. Fundacja "Szansa" postanowiła założyć zbiórkę, by pomóc finansowo rodzinie.

Powrót dziewczynki do zdrowia będzie długi i kosztowny, dodając do tego sam proces rehabilitacji. Na razie zebrano ponad 12 tysięcy złotych. Zbiórkę można znaleźć TUTAJ. Udostępnił ją już Polski Związek Piłki Siatkowej.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: niecodzienna sytuacja w Rumunii. Bramkarz bohaterem!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić