LAK|

Skandal! Gwiazdor eksplodował, zrugał sędziego

4

Danił Miedwiediew dał upust swoim emocjom podczas półfinałowego spotkania w Australian Open. Rosjanin nie wytrzymał i w pewnym momencie zrugał sędziego. Chodziło o zachowanie ojca rywala.

Danił Miedwiediew (Twitter)

Rosyjski as wezwał sędziego, aby ten udzielił Stefanosowi Tsitsipasowi ostrzeżenia za zachowanie jego ojca podczas meczu. Miedwiediew, który przegrał seta 4:6, był sfrustrowany. Jego zdaniem Apostolos Tsitsipas stosował tzw. "coaching", podpowiadając z trybun.

Boże! Jak możesz być tak słaby, sędziując w półfinale Wielkiego Szlema? Patrz na mnie! Mówię do ciebie! Rozumiesz, prawda? Jeśli nie dasz mu ostrzeżenia za "coaching", jesteś - jakby to powiedzieć - c... - mówił Rosjanin.

W odpowiedzi na krytykę Campistol postraszył Miedwiediewa supervisorem. Po meczu Rosjanin mówił już znacznie spokojniej, emocje zeszły na dalszy plan.

Takie emocje nie pomagają. Miałem później problemy z koncentracją. Zdałem sobie sprawę, że moje zachowanie nie musiało mi pomóc - powiedział Rosjanin na antenie Eurosportu po wygranej z Tsitsipasem.

Wielki sukces Rosjanina

Danił Miedwiediew zmierzył się ze Stefanosem Tsitsipasem w półfinale Australian Open. Rosjanin zwyciężył w czterech setach (7:6(5), 4:6, 6:4, 6:1) i będzie rywalem Hiszpana Rafaela Nadala w niedzielnym finale turnieju wielkoszlemowego w Melbourne.

Rosjanin to triumfator US Open 2021 i ATP Finals 2020, finalista US Open 2019 i Australian Open 2021, reprezentant kraju w Pucharze Davisa.