Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
LAK
|

Skandal w Tokio. Mistrz wyrzucony z IO za atak w hotelu

2
Podziel się:

Zagraniczne serwisy rozpisują się na temat gruzińskiego judoki Zviada Gogochuri, który został wyrzucony z igrzysk olimpijskich. Mistrz paraolimpijski z Rio zaatakował w hotelu ochroniarza, złamał mu żebro.

Skandal w Tokio. Mistrz wyrzucony z IO za atak w hotelu
Zviad Gogochuri (YouTube)

Zviad Gogotchuri, który jest niedowidzący, zdobył złoto w kategorii 90 kg mężczyzn w Rio pięć lat temu, ale tym razem nie będzie miał szansy na dodanie swojego medalu po tym, jak komitet organizacyjny stwierdził, że należy go wyrzucić po incydencie w hotelu. Zagraniczne serwisy szeroko rozpisują się na ten temat.

Skandal w Tokio

Złoty medalista paraolimpijskiego judo z Gruzji, Zviad Gogotchuri, został wykluczony z tegorocznych igrzysk olimpijskich po tym, jak zaatakował ochroniarza w hotelu podczas kwarantanny w Tokio. W piątek tę informację potwierdzili organizatorzy igrzysk.

Według Kyodo News, Gogotchuri został ostrzeżony przez ochroniarza o hałasie, który on i kilku innych gruzińskich sportowców robili podczas picia na korytarzu.

Mówi się, że Gogotchuri "wskoczył" na ochroniarza - który podobno miał ponad 60 lat –i "chwycił go za szyję".

Ochroniarz doznał złamania żebra po tym incydencie, a gruziński judoka został później aresztowany. Gruziński Komitet Paraolimpijski mówi o rozczarowaniu sportowcem, który miał rywalizować w kategorii 100 kg w Tokio.

Ten przypadek został zbadany i z rozczarowaniem potwierdzamy, że pan Gogotchuri działał niehonorowo podczas kwarantanny. Akredytacja tego sportowca zostanie zawieszona. Wraca do ojczyzny, gdzie kontynuowane będzie postępowanie dyscyplinarne - powiedział komitet.

Igrzyska paraolimpijskie w Tokio będą rozgrywane przy pustych trybunach.

Zobacz także: Niespodziewany złoty medal dla Polaka na Igrzyskach. Korzeniowski: Jestem absolutnie zachwycony
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Hytcliff
9 miesięcy temu
efekt sterydów
Faaaz
9 miesięcy temu
Oni okrucieństwo mają w genach. Wszak nie tylko Beria był Gruzinem, ale i Stalin, zresztą jego zawód wyuczony: pop, czyli ksiądz prawosławny.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić