DP| 

Sportowiec próbował zgwałcić kobietę, widać to na nagraniu. Sędzia ma inne zdanie

157

Zawodnik futbolu australijskiego Jackson Williams próbował zgwałcić pielęgniarkę, napadając na nią na ulicy. Usłyszał już wyrok, który bardzo zbulwersował opinię publiczną.

Sportowiec próbował zgwałcić kobietę, widać to na nagraniu. Sędzia ma inne zdanie
(Twitter)

Do dramatycznych wydarzeń miało dojść w Melbourne. Pod koniec października 2018 roku 39-letnia pielęgniarka szła do pracy. Nagle zaatakował ją wysoki mężczyzna, zaciągając do bramy. Kobieta próbowała się bronić, wyrywać, krzyczała. Napastnik nie wiedział, że monitoring wszystko rejestruje.

Okazało się, że wrzaski usłyszał policjant z Nowej Zelandii. Spłoszony mężczyzna uciekł, pozostawiając kobietę na ziemi. Później okazało się, że był to zawodnik drużyny futbolu australijskiego, Jackson Williams.

Kamery wszystko nagrały, więc udało się go zidentyfikować. Został oskarżony o napaść na tle seksualnym na kobietę. Dopiero teraz zapadł wyrok w tej sprawie, a wydała go sędzia Mandy Fox.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Według sądu nie ma dowodów, że była to napaść na tle seksualnym. Jacksona Williamsa ostatecznie oskarżono wyłącznie o napaść. Sam sportowiec przyznał się do winy, ale powiedział też, że był pijany i samego zajścia nie pamięta. Miał wtedy 19 lat i wracał po całonocnej imprezie w klubie.

Ostatecznie sportowiec został zwolniony za kaucją. W przyszłym miesiącu ma się odbyć jeszcze jedna sprawa. Jego prawnicy mają walczyć o to, by 21-latek nie trafił do więzienia.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: niewiarygodna wymiana! Wybiegł poza kort, wrócił i... Zobacz koniecznie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić