aktualizacja 

Sypią się kary na piłkarza w Iranie. Zaczęło się od przytulenia kobiety

Hossein Hosseini ma coraz większe kłopoty. Najpierw dostał karę finansową, a następnie został zdyskwalifikowany. Wszystko przez trwające przed dwie, może trzy sekundy przytulenie fanki.

Sypią się kary na piłkarza w Iranie. Zaczęło się od przytulenia kobiety
Hossein Hosseini przytulił fankę po meczu w Iranie (Twitter, AlertaMundoNews)

Afera z udziałem 31-letniego bramkarza reprezentacji Iranu trwa od ponad tygodnia. Po jednym z meczów Hossein Hosseini przytulił fankę, która wdarła się na boisko. Nie zrobił tego z własnej inicjatywy, a po prostu odpowiedział całkiem grzecznie na zachowanie kobiety. Trwało to przez dwie, może trzy sekundy.

W Iranie publiczne kontakty między mężczyznami i kobietami, którzy nie są spokrewnieni, są zabronione. Dopiero w 2019 roku, pod naciskiem FIFA, Persowie udostępnili kobietom możliwość wejścia na stadion na mecz reprezentacji z Kambodżą.

Federacja piłkarska ukarała Hosseina Hosseiniego karą finansową za uściśnięcie fanki, a także awanturnicze zachowanie po nim. Bramkarz klubu Teheran Esteghlal musiał zapłacić równowartość 4300 euro.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: Zrobiły show na środku ulicy. Kierowcy patrzyli ze zdumieniem

Reprezentant Iranu nie spokorniał po nałożeniu na niego kary finansowej i nie powstrzymał się od komentarza, który sprowadził na niego dodatkowy kłopot.

Zapłacę to, nie ma problemu. Cieszę się, że komisja dyscyplinarna była dla mnie taka łaskawa i ukarała mnie w ciągu zaledwie czterech dni - ironizował w wywiadzie Hossein Hosseini.

W ten sposób 31-letni bramkarz zapracował na jeszcze jedną karę, którą tym razem jest dyskwalifikacja na jeden mecz. Zawodnik naruszył artykuł 71. kodeksu dyscyplinarnego, obrażając publicznie władze rozgrywek.

Między sportowcem a władzami ligi zapanowało duże napięcie, które zamienia się w coraz to nowe kary.

Autor: SSZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić