VDB| 

Był na wizji. Tak Gikiewicz zareagował na reanimację Eriksena podczas Euro2020

38

Świat sportu dotknęła sytuacja z sobotniego meczu Dania - Finlandia na Euro 2020. Jeden z liderów duńskiej kadry - Christian Eriksen - doznał na boisku ataku serca i potrzebna była reanimacja. To zdarzenie mocno dotknęło Rafałem Gikiewiczem, który po szkoleniu z RKO na Kanale Sportowym zdecydował się na piękny gest.

Był na wizji. Tak Gikiewicz zareagował na reanimację Eriksena podczas Euro2020
Rafał Gikiewicz (YouTube.com)

Cały świat na kilka chwil wstrzymał oddech jak Christian Eriksen zasłabł podczas meczu Dania - Finlandia podczas meczu Euro 2020. Przez kilkanaście minut na boisku rozgrywały się dramatyczne sceny, a jego stan wymagał reanimacji oraz użycia defibrylatora.

Co więcej, kapitan reprezentacji Danii - Simon Kjaer - został uznany za bohatera, bowiem jako pierwszy podjął się akcji ratunkowej. Dzięki jego zaangażowaniu oraz zabezpieczenia Christiana Eriksena służby medyczne miały już nieco ułatwioną pracę.

Zmiana formuły programów sportowych

W związku z tą sytuacja na zmianę formuły programu "HejtPark" zdecydował się Kanał Sportowy. Sobotnim gościem tej popularnej formuły miał być polski bramkarz Rafał Gikiewicz, z którym planowano rozmawiać o jego karierze oraz Euro 2020. Jednakże ostatecznie zdecydowano, iż przed rozmową zostanie przedstawiony krótki wykład o reanimacji.

Z tej okazji zaproszono Marcina "Borkosia" Borkowskiego, który w studiu opowiedział o całej procedurze resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Ponadto, udzielał on rad dotyczących tego jak pomóc osobom, które zasłabły. Podkreślono również role defibrylatora, dzięki któremu można uratować poszkodowanego, u którego wystąpiło zatrzymanie akcji serca.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Piękny gest Rafała Gikiewicza

Sytuacja związana z Christianem Eriksenem oraz rozmowa z "Borkosiem" wywarła mocny wpływ na Rafale Gikiewiczu. Bramkarz grający na co dzień w Bundeslidze był bardzo zaangażowany w części programu dotyczącej RKO, jak i sam zadawał wiele pytań. Jednak nikt nie spodziewał się, że wykona taki gest.

Ja od razu zobowiązuje się jeden defibrylator kupić i przekażę na go na wasze ręce. Wy potem zadecydujecie, która z instytucji go najbardziej potrzebuje - ogłosił Rafał Gikiewicz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ten gest spotkał się z wielkim uznaniem zarówno prowadzącego program Krzysztofa Stanowskiego, jak i drugiego gościa - Marcina Borkowskiego. Inicjatywę polskiego bramkarza docenili również internauci, którzy w mediach społecznościowych dali temu wyraz.

Zobacz także: Kto nowym bohaterem reprezentacji Polski? Redaktorzy WP SportoweFakty wskazują potencjalnych kandydatów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić