|

Sensacja po meczu Euro 2020. Zaskakujący wynik starcia Dania - Finlandia

5
Podziel się

Zakończyło się rozgrywane w dramatycznych okolicznościach spotkanie Dania – Finlandia na EURO 2020. W 43. minucie mecz na murawę padł lider Duńczyków Christian Eriksen, a mecz został przerwany. Po ponad 1,5h pojedynek został jednak dokończony.

Spotkanie zostało dokończone po godz. 20:30. (Getty Images)
bEpDUaRh

Tuż przed końcem pierwszej połowy Christian Eriksen padł nieprzytomny na murawę. Piłkarz miał atak serca. Reanimacja trwała kilkanaście minut.

W końcu jednak udało się przywrócić funkcje życiowe piłkarza. Trafił do szpitala, gdzie jest mu udzielana pomoc medyczna.

bEpDUaRj

Dramat na boisku. Eriksen padł nieprzytomny na murawę

Przed incydentem na murawie na boisku przeważała Dania. W związku z boiskowymi wydarzeniami cały mecz stanął jednak pod znakiem zapytania. W końcu jednak – za zgodą obu drużyn – zdecydowano się dokończyć spotkanie.

Po ponad półtorej godziny wznowiono mecz. Eriksena na boisku zastąpił Mathias Jensen. Rozegrane zostało ostatniej 5 minut pierwszej połowy.

Do przerwy piłkarze żadnej z drużyn nie zdobyli ani jednej bramki. W drugiej, zgodnie z przewidywaniami, znów przeważali Duńczycy. Byli nawet blisko zdobycia bramki.

bEpDUaRp

W 60. minucie na prowadzenie niespodziewanie wyszli jednak Finowie. Strzał głową po podaniu Jere Uronena oddał Joel Pohjanpalo. Mimo interwencji bramkarza, piłka wpadła do siatki.

Duńczukom gra wyraźnie się nie kleiła. Choć mieli jeszcze w 74. minucie rzut karny, strzał Hojbjerga zatrzymał Hradecky. Do końca spotkania Danii nie udało się choćby wyrównać stanu meczu.

Duńczycy oddali w meczu 23 strzały, zaś Finowie – tylko jeden. Uderzenie Pohjanpalo zapewniło Finom zwycięstwo w debiucie na mistrzostwach Europy.

bEpDUaRq

Euro 2020. Grupa B: Dania – Finlandia 0:1 (60' Joel Pohjanpalo)

Dania: Schmeichel - Wass (76. Stryger Larsen), Kjaer (63. Vestergaard), Christensen, Maehle - Eriksen (43. Jensen), Hojbjerg, Delaney (76. Cornelius) - Poulsen, Older Wind (63. Skov Olsen), Braithwaite.

Finlandia: Hradecky - Toivio, Arajuuri, O'Shaughnessy - Raitala (90. Vaisanen), Lod Ż, Sparv Ż (76. Schuller), Kamara, Uronen - Pukki (76. Kauko), Pohjanpalo (84. Forss).

bEpDUaRr

Obejrzyj także: Euro 2020. Paulo Sousa zbyt szybko wybrał bramkarza nr 1? "Podziałała na resztę demotywująco"