aktualizacja 

Szok. Tyle Adamek może zarobić za walkę w Fame MMA

70

Tomasz Adamek postanowił wznowić karierę i lada moment zobaczymy go w FAME MMA. Bez wątpienia wpływ na decyzję legendarnego pięściarza, by wejść do świata freak-fightów miały pieniądze. Szefowie federacji mieli zaproponować Adamkowi stawki, obok których trudno przejść obojętnie.

Szok. Tyle Adamek może zarobić za walkę w Fame MMA
Szok. Tyle Adamek może zarobić za walkę w Fame MMA (AKPA, AKPA)

Tomasz Adamek to jedna z legend polskiego boksu. Pięściarz urodzony w Żywcu ma już 46 lat i w ostatnim okresie nie oglądaliśmy go w ringu. Jego ostatnia walka odbyła się w październiku 2018 roku. Wkrótce fani znowu zobaczą Adamka, ale już w innych realiach. Bokser postanowił wznowić karierę ze względu na ciekawą propozycję z FAME MMA.

Szok. Tyle Adamek może zarobić za walkę w Fame MMA

O tym, że Adamek może pojawić się w freak-fightach spekulowano już od kilku miesięcy. W lipcu portal Interia informował, że jeden z lepszych polskich pięściarzy ostatnich lat będzie mógł liczyć na zarobki rzędu 0,8-1 mln zł za walkę.

Adamek zresztą nie ukrywał, że to właśnie pieniądze w głównej mierze zadecydowały o tym, że postanowił wznowić karierę w nowym otoczeniu. - Nie wchodzi się do klatki za darmo. To moje życie. Nie ma możliwości robienia tego bez pieniędzy - powiedział 46-latek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polscy siatkarze już w Chinach! Walczą o awans na igrzyska olimpijskie

Natomiast w rozmowie z "Faktem" polski czempion dodał, że o powrocie do walk zadecydowały też inne czynniki - nie tylko chęć pokazania się młodszemu pokoleniu, ale też kwestie rodzinne.

- Moja wnuczka będzie mogła oglądać na żywo dziadka. Ma roczek. Idzie nowe pokolenie i czas płynie. Przypomnę o sobie tym starszych i zaprezentuje się młodszym. Wkrótce młodzi kibice zobaczą mnie w klatce. Pewnie jak walczyłem o mistrzostwo, to jeszcze ich nie było na świecie. Cieszy mnie to, że freaki przyciągają młodych do sportu - powiedział Adamek redakcji polskiego tabloidu.

Kto mógłby zostać pierwszym rywalem Tomasza Adamka w FAME MMA? Na razie sporo spekuluje się, iż 10 lutego 2024 roku mógłby on stoczyć pojedynek z Mamedem Chalidowem. Oba nazwiska budzą spore zainteresowanie mediów i kibiców, więc przełożą się na sporą liczbę sprzedanych biletów i transmisji PPV.

Czytaj także:

Autor: ŁKU
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić