Szokująca rada trenera. Zawodniczka nie wróci na szczyt, jeśli tego nie zrobi

3

Słynny rosyjski trener Aleksander Żulin zasugerował, że utalentowana łyżwiarka Jelizawieta Tuktamyszewa nie osiągnie już sukcesów. Będzie to możliwe dopiero... gdy schudnie kilka kilogramów.

Jelizawieta Tuktamyszewa (Getty Images, Fred Lee)

Były zawodnik, a obecnie trener, ma radę dla Tuktamyszewej. Zdaniem byłego wicemistrza olimpijskiego, zawodniczka ma szansę wykonywać nawet poczwórne skoki. Wcześniej jednak musiałaby... schudnąć.

Jestem bardziej niż pewien, że jeżeli zrzuci kilka kilogramów, będzie lepszą zawodniczką. (...) Moim zdaniem jednak na wszystkich ważnych imprezach sukces odniosą 15 i 16-latki - skomentował Żulin w rozmowie z rt.com.

Te słowa mogą dziwić. 24-latka chętnie dzieli się zdjęciami w mediach społecznościowych, a uwagę fanów przykuwa m.in. właśnie jej sylwetka.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Lista sukcesów Tuktamyszewej jest okazała. Zajęła trzecie miejsce w Pucharze Rosji w tym roku. Ma na swoim koncie także tytuł mistrzyni świata i Europy.

Łyżwiarstwo figurowe

Łyżwiarstwo figurowe to dyscyplina o dużych tradycjach. Została włączona do konkurencji olimpijskich już w 1908 roku podczas... letnich igrzysk w Londynie.

Polacy najlepszy wynik na igrzyskach osiągnęli w 1988 roku. W Calgary Grzegorz Filipowski zajął 5. miejsce wśród solistów. W kategorii par sportowych na 7. pozycji w Salt Lake City (2002) znaleźli się Dorota Zagórska i Mariusz Siudek.