Szpila na koniec. Tak Marcin Najman pożegnał Zbigniewa Bońka

53

Zbigniew Boniek zakończył swoją działalność w roli prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na do widzenia szpilę wbił mu Marcin Najman. Pożegnał go soczystym wpisem.

Szpila na koniec. Tak Marcin Najman pożegnał Zbigniewa Bońka
Zbigniew Boniek i Marcin Najman (akpa)

Nie od dziś wiadomo, że Marcin Najman i Zbigniew Boniek nie darzą się sympatią. Niejednokrotnie obrzucali się mocnymi słowami. Panowie przekomarzali się między innymi na Twitterze.

Nic dziwnego, że Najman nie przemilczał końca działalności Bońka w roli prezesa PZPN-u. Po tym, jak jego stanowisko przejął Cezary Kulesza, kontrowersyjny sportowiec zamieścił bardzo uszczypliwy post.

Miejmy nadzieje, że następca Zibiego Bońka wniesie dużo pozytywnej energii do polskiej piłki. Jak pokazały wyniki sportowe i budżetowe związku na koniec, Zibi był przede wszystkim dobrym piarowcem - napisał Najman na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

PZPN na minusie. Znamy szczegóły

Oczywiście Marcin Najman nawiązywał m.in. do sprawozdania finansowego, które przedstawiono podczas środowego zjazdu PZPN-u. Okazało się, że Polski Związek Piłki Nożnej zamknął rok ze sporą stratą - 54,5 mln złotych.

To efekt pandemii koronawirusa. PZPN w zeszłym roku przekazał aż 50 mln zł na wsparcie klubów od PKO Ekstraklasy do III ligi. Ponadto mecze odbywały się albo bez kibiców, albo z ograniczoną liczbą fanów.

Spadły też przychody polskiego związku piłkarskiego. Dwa lata temu do kasy wpłynęło 280 mln zł, a rok później "jedynie" 220 mln zł.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić