aktualizacja 

TCS. Żyła zdradził, kto jest nowym sponsorem w walce o Złotego Bażanta

37

Piotr Żyła w Innsbrucku zajął czwarte miejsce i choć nie stanął na podium, miał powody do zadowolenia, bo wysunął się na czoło klasyfikacji Złotego Bażanta. Zdradził też, że nowy zawodnik dorzucił coś do puli.

TCS. Żyła zdradził, kto jest nowym sponsorem w walce o Złotego Bażanta
Piotr Żyła (Instagram)

Turniej Czterech Skoczni układa się znakomicie dla Polaków. Kamil Stoch zwyciężył w Innsbrucku i znalazł się na czele klasyfikacji imprezy. Na drugim stopniu podium jest Dawid Kubacki, a trzeci Halvor Enger Granerud. Piotr Żyła zajmuje zaś ósmą pozycję, natomiast Andrzej Stękała jest dziesiąty.

W sobotę ten ostatni zdradził, że razem z Piotrem Żyłą rywalizuje o Złotego Bażanta. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni zgarnie Złotego Orła, jest to więc walka o alternatywne trofeum. Do klasyfikacji wliczają się obu skoczków z 69. TCS.

Po Garmisch-Partenkirchen bliżej Złotego Bażanta był Piotr Żyła, jednak po niedzielnym konkursie w Innsbrucku sytuacja się zmieniła. "Gąsiory już mam, a Bażanta jeszcze nie. Walka o Bażanta, Złotego Bażanta, będzie się toczyć do końca. Dziś zostałem liderem tej klasyfikacji, ale Jędrek się odgrażał, że będzie walczył do końca. Cieszę się, bo lubię wyzwania, a różnica jest niewielka" - napisał Żyła na Instagramie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Okazuje się, że to nie koniec. Nowym sponsorem walki o Złotego Bażanta został Maciej Kot. "Dorzuca aż trzy Złote Bażanty do puli. Grubo będzie!" - dodał Żyła. Pogratulował też kolegom, którzy pozostali w walce o Złotego Orła.

Poniedziałek jest dniem wolnym dla skoczków. We wtorek odbędą się kwalifikacje, a w środę zaplanowano konkurs Bischofshofen. Wówczas zostanie wyłoniony zwycięzca najbardziej prestiżowego turnieju w kalendarzu.

Zobacz także: #dziejesiewsporcie: kolega Piątka oświadczył się. Powiedziała "tak"?
Autor: DKP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić